9°C słabe opady deszczu

Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej!

Partie Polityczne, Joanna Scheuring Wielgus odchodzi Nowoczesnej! - zdjęcie, fotografia

Joanna Scheuring-Wielgus nie jest już posłanką Nowoczesnej. Z partii Katarzyny Lubnauer mają niedługo odejść kolejni parlamentarzyści.

Joanna Scheuring-Wielgus dziś rano połamała legitymację partyjną i wstawiła na Twittera wpis: "Odchodzę z .N, ale nie odchodzę z polityki! Dzień dobry. I do przodu!". Swoją decyzję potwierdziła w porannej rozmowie w telewizji TVN24.

- Czasami są takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć właściwą decyzję i to jest ta właściwa decyzja - powiedziała Scheuring-Wielgus w TVN 24.

W kuluarach mówiło się o odejściu posłanki już bardzo długo. W styczniu Scheuring-Wielgus wraz z Joanną Schmidt i Krzysztofem Mieszkowskim zawiesili członkostwo w klubie. Powodem była postawa grupy posłów Nowoczesnej podczas głosowań w sprawie projektów zmian w prawie dot. aborcji.

Ostatnio nowa szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zabroniła wypowiadać się posłance z Torunia na temat protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

- Nie chodzi o względy personalne. Wczoraj dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych i w zasadzie to było przekroczenie czerwonej linii - powiedziała w TVN 24 Scheuring-Wielgus.

Co dalej z posłanką z Torunia? Na razie stwierdziła, że nie zamierza wstępować do Platformy Obywatelskiej lub jakiejkolwiek partii, która jest w Sejmie. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej! komentarze opinie

  • MTB - niezalogowany 2018-05-09 10:51:43

    Partia Razem :D?

Dodajesz jako: Zaloguj się