Biznes, zgoda budowę centrum handlowego Toruniu! - zdjęcie, fotografia
TUB 17/02/2019 13:02

Zielone światło dla budowy Parku Handlowego Zieleniec na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Co zakłada ta inwestycja?

Budowa nowego obiektu przy centrum handlowym Zieleniec zostanie uwzględniona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - tak zdecydowali toruńscy radni podczas sesji Rady Miasta. Zgodnie z przyjętą uchwałą miasto przystąpi do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Park Handlowy Zieleniec na  terenie pomiędzy Szosą Bydgoską a ulicą Broniewskiego.

Obecnie znajduje się tam obiekt handlowo-usługowy Pasaż Zieleniec wraz zespołem parkingów oraz stacja paliw BP i budynek mieszkalny, który należy do Gminy Miasta Toruń. Nowy plan umożliwia budowę na niezabudowanej części tego terenu, po zachodniej stronie istniejącego obiektu, nowej zabudowy handlowo-usługowej o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw.

Pierwsze informacje dotyczące budowy centrum handlowego na Bydgoskim Przedmieściu pojawiły się już w 2016 roku - powstała wówczas między innymi wizualizacja inwestycji. Opublikowany został także harmonogram prac, według którego prace miały zakończyć się w pierwszym kwartale zeszłego roku. Tak się jednak nie stało. Temat nadal jest jednak aktualny. Wprowadzone zmiany do miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) to duży krok w kierunku rozpoczęcia inwestycji. Pasaż Zieleniec to jak na razie dziesięć punktów handlowo-usługowych, wśród nich między innymi market Piotr i Paweł, a także sklep obuwniczy CCC, Drogeria Natura, Pepco i Cukiernia Sowa.

W mpzp uwzględniona została także przez radnych zabudowa usługowo-magazynowa na Bielawach. W rejonie ulic Odległa, Przelot i Ostra znajdują się dwa tereny inwestycyjne przemysłowo-usługowo-składowe wraz z drogami publicznymi, lokalnymi oraz drogą zbiorczą i główną. - Zmiana miejscowego planu z 2008 roku umożliwi zoptymalizowanie zabudowy usługowo-magazynowej w związku z nowymi tendencjami, jakie pojawiły się wśród inwestorów magazynowych, dotyczącymi zwiększenia wysokości magazynów wysokiego składowania - informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Zmiana planu umożliwi powstanie magazynów o wysokości do 35 m.

(TUB)

fot. wizualizacja

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

zieleniec, bydgoskie przedmieście, centrum handlowe - komentarze opinie

  • Gg - niezalogowany 2019-02-17 14:47:35

    Biedra będzie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 15:28:45

    A dlaczego nie budują centra handlowego na Jarze?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 15:43:05

    A może jeszcze na jarze agencje towarzyską wam wybudują to ma być osiedle a nie park marketów w koło.....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 15:52:56

    Na jarze juz jest agencja dla wtajemniczonych nowobogackich

  • gość 2019-02-17 16:03:50

    Od jakiegoś czasu sklepu CCC w Pasażu Zieleniec już nie ma.

  • gość 2019-02-17 16:04:56

    Od pewnego czasu sklepu CCC w Pasażu Zieleniec już nie ma.

  • Nierob59 - niezalogowany 2019-02-17 16:11:47

    A co z budowa centrum handlowego przy uniwersamie?

  • Gość opserwator - niezalogowany 2019-02-17 18:20:34

    Pieniądze publiczne inwestowanie są w Chełmińska teraz w jar a np: olsztyńska osiedle grebocin boryka się z kilometrowymi korkami, dlaczego tak jest, odpowiedź jest prosta, bo większość radnych mieszka w części od chelminskiej przez wrzosy po jar, ścieżki rowerowe, drogi cała infrastruktura wszystko w jednym miejscu. Oczywiście mieszkańcy tamtej części Torunia będzie za, ale gdzie tu sprawiedliwość społeczna że inni nie mają nawet ścieżki rowerowej. Demokracja to dobra żecz - jak widać mieć większość radnych jeszcze lepsza. Pozdrowienia dla bezinteresownych

  • Gość gość - niezalogowany 2019-02-17 18:22:30

    W Toruniu??? Bydgoskie przedmieście

  • Gość gość - niezalogowany 2019-02-17 18:23:49

    W Toruniu??? Bydgoskie przedmieście

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 18:29:41

    Ciekawe co na to Terenia

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 18:35:46

    Tak zabudujcie i zniszcie zielen.Nie koniec pasazy handlowych w tym miescie? Nastepne salony z pustymi korytarzami.A zieleni zamiastbprzybywac to wieksza pustynia pustych centrow I hancel tylko 5 dni w tygodniu Jestem za.....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 19:03:22

    W tym miejscu bardziej przydałby się most.

  • gość 2019-02-17 19:50:57

    Most jest planowany kawałek dalej, na wysokości wylotu Szosy Okrężnej

  • gość 2019-02-17 19:57:45

    Jak tak czytam te powyższe komentarze to mam tylko jedno wyjście dla takich narzekających... Radnym może zostać każdy (a nawet można iść jeszcze wyżej) widać ambicje macie do krytykowania to proszę startować w wyborach.

  • gość 2019-02-17 20:07:51

    Nikt się nie odważy startować, bo się będą bali otwarcie krytykować!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 21:14:34

    Centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia przydałoby się bardzo na Podgórzu ,osiedle się rozbudowuje w szybkim tempie i brakuje sklepów

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 22:33:47

    A kiedy na Winnicy jakiś choćby mały sklep otworzyć Aby zrobić zakupy trzeba wspinać się po schodach ścieżką szkolną na Lubicką. Jak starsze osoby mają żyć.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-18 05:32:23

    Podróż, tam się przyda pasaż handlowy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-18 06:30:41

    I znowu miejsca pracy za najniższa krajowa a sklepy te same co w obecnych centrach czy to faktycznie jest potrzebne mieszkańcom ?

  • Jan Dzban - niezalogowany 2019-02-18 08:48:00

    500+ trzeba gdzieś wydać, tłucz się z czwórką dzieciaków do Plazmy...a tak wszystko na miejscu. Bo przecież nikt z Mokrego czy tym bardziej z Rubinkowa nie będzie jechał taki kawał....

Dodajesz jako: |