9°C lekkie zachmurzenie

Jest winny, ale nie pójdzie za kratki. Wyrok za znieważenie obywatela Egiptu

Sprawy kryminalne, winny pójdzie kratki Wyrok znieważenie obywatela Egiptu - zdjęcie, fotografia

Jest sądowy wyrok dla 33-letniego Pawła N., który odpowie za znieważenie w Toruniu Egipcjanina.

Dziesięć miesięcy prac społecznych, to kara jaką Sąd Okręgowy w Toruniu wymierzył Pawłowi N. za znieważenie obywatela Egiptu. Do tego 33-latek musi znaleźć pracę zarobkową. 

Mężczyzna został skazany za znieważenia na tle narodowościowym, Egipcjanina nazwał "terrorystą" oraz groził mu pozbawieniem życia i usiłował zadać cios pięścią w twarz. Polak miał także szarpnąć obcokrajowca za koszulę w okolicach szyi. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w marcu zeszłego roku w jednym z lokali na Starówce.

Oskarżonemu wymierzono wyrok ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnych prac społecznych przez 10 miesięcy (po 30 h miesięcznie). Paweł N. został zobowiązany do znalezienia i podjęcia pracy zarobkowej. Z uzasadnienia wyroku wynika, że wina oskarżonego w świetle zgromadzonego materiału dowodowego nie budzi najmniejszych wątpliwości.

Pokrzywdzony nie stawiał się podczas procesu, gdyż mieszka obecnie na stałe w Wielkiej Brytanii.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 


wyrok, sąd, rasizm, toruń - komentarze opinie

  • gość 2017-12-06 15:53:15

    Jakie to straszne bulwersujący czyn. 10 miesięcy prac społecznych? Przepraszam bardzo, a arabscy chłoptasie mogą bezkarnie wszczynać bójki, podpalać samochody i krzyczeć, że Allah Akbar ?

Dodajesz jako: Zaloguj się