Jest lokalizacja dla nowego centrum handlowego w Toruniu!

Inwestycje, lokalizacja nowego centrum handlowego Toruniu! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/08/2019 13:42

W Toruniu może powstać kolejne centrum handlowe. Zgodę na nową lokalizacje dla takiego obiektu wyrazili miejscy radni.

Toruńscy radni wyrazili zgodę na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych między ulicami: Poznańską, Podgórską, Dybowską, Kujawską i pl. Armii Krajowej. To oznacza, że przy dworcu kolejowym Toruń Główny będzie mógł powstać wielkopowierzchniowy obiekt handlowy.

- Plan będzie uwzględniał taką funkcję dla tego terenu, zgodną z zapisami w studium uwarunkowań dla całego miasta - powiedziała "Nowościom" Magdalena Stremplewska, rzecznik Urzędu Miasta w Toruniu. Jak na razie jednak, nie ma żadnego zainteresowania tym terenem ze strony potencjalnych inwestorów.

Jak już Was informowaliśmy na portalu "Oto Toruń", w naszym mieście aktualnie trwa rozbudowa Pasażu Zieleniec na Bydgoskim Przedmieściu. Pojawi się tam kolejny obiekt podzielony na pięć odrębnych lokali o zróżnicowanej powierzchni ze sklepami oferującymi artykuły spożywcze i przemysłowe. 

Powierzchnia użytkowa budynku ma wynosić 2705 metrów kwadratowych, z tego powierzchnia sprzedaży - 1998 m kw. Dodatkowo na parkingu przed nowym sklepem powstaną 62 miejsca postojowe. Nowy budynek stanie na niezabudowanej działce między istniejącym Pasażem Zieleniec a stacją benzynową BP. Planowany termin zakończenia robót to październik tego roku.

Salon meblowy Agata Meble powstanie na działce przy ul. Olsztyńskiej na Bielawach.

To nie wszystko - prawdopodobnie w tym miesiącu ruszy budowa salonu meblowego Agata Meble. Teren o powierzchni 2,5 ha znajdujący się przy ul. Olsztyńskiej na Bielawach został sprzedany przez miasto za 6 mln 600 tys. zł. W sklepie znajdzie pracę ok. 120 osób. 

(Redakcja)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

toruń, centrum handlowe, dworzec główny, podgórz, toruń inwestycje - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 16:36:22

    Jest więcej galerii niż firm produkcyjnych śmiech na mieście a Toruń niedługo będzie znany z radyjka Maria, galerii i uniwersytetu szok i jeszcze raz szok

  • Fred - niezalogowany 2019-08-04 17:11:24

    Bez przesady to ze rajcy pozwolili to nie oznacza ze tam coś będzie jest napisane ze na razie chętnych brak

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 18:26:21

    Jeszcze wiecej galeri a Torun dawno jest pustynia bez zieleni.Jestrm ciekawy kto na tym znow zarobi ale nie zwykli ludzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 18:28:25

    Nie jestem zwolennikiem galerii, ale Uważam że to super pomysł. Ożywi to drugą stronę Wisły.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 20:21:01

    A może by tak zainwestować w jakiś park? Miejsce gdzie można by spędzić czas nie konsumujac? Toruń staje się grajdołem, gdzie radni forsuja plany rozwoju miasta wzorujac się na zachodnich planach rodem z lat 50.

    Rozbudowywany jest Zieleniec, który stoi obok ogromnej Plazy, do której i tak nie chce się chodzić.

  • lustro - niezalogowany 2019-08-04 20:41:20

    a po ch. kolejny market. Na ta czesc miasta to juz plaza jest az za duza i nikt normalny nie za czesto tam chodzi. moze w jakis park zieleni w koncu zainwestujecie z porzadnym placem dla dzieci. ten na bydgoskim jest obrzydliwy po tylu latach. no i lokalizacja kolo bydgosko-mickiewiczowskiej patoligii nie byla udana!!! Rozejrzyjcie sie w tym toruniu jak wygladacie od tej konsumpcji. Co trzeci spasiony pączek o 30-40kg za dużo. Dziewczyny młode tłuste i obleśne nikt patykiem nie dotknie. A tu zamiast ostro sie wziąść za sport to pochłaniają jeszcze więcej. NO i powiedzcie ze nie mam racji

  • Gośćprawda - niezalogowany 2019-08-04 21:02:27

    Prawda.Drzewa eycinaja az bedzie pustynia ,czas naszego prezydenta miasta degradacja przyrody.

  • Lusia - niezalogowany 2019-08-04 21:26:02

    Po drugiej stronie mostu by sie przydalo porzadne centrum handlowe ...jestem za...

  • byly mieszkaniec - niezalogowany 2019-08-05 00:03:36

    Po drugiej stronie mostu?absolutnie nie, tam ci co maja domy z zapomogl korzystaja u niektorych bieda az piszczy , tym co pozyczaja kazdy jest winien tylko nie oni...zony prawnikow chwilowki zaciagaja a mezowie niezle sie zabawiaja i stos uzywek. Oczywiscie nie mowie o wszystkich ale patologia rzuca sie w oczy jest wszedzie . Niektorych nie stac na bilety mzk a kanary sie ich nawet nie czepiaja, kobiety nie pracujaa z jednej pensji ciezko zyc, po co im plaza ale jak nie bedzie to nikt tam nie bedzie chcial zamieszkiwac , zero konkurencji, wstrzymane. budownictwo...sami ocencie. Rodziny skromnie sie zywia bo splacaja kredyty na mieszkania. Jak pisalam bieda dotyka bez wzgledu na wyksztalcenie a udaja wielce zamoznych tylko cholery dostaja i wscieku jak im sie kasy nie pozyczy... Czego jeszcze doswiadczylem ,ze biedni mniej wyksztalceni ale ci porzadni maja mniej na sumieniu i lepiej sie zachowuja nizeli wyksztalcona z pozoru patologia. Nie mieszkam tam 8lat ,moze cos uleglo zmianie na lepsze., mniejmy nadzieje. Pozdrowienia dla prawych lewobrzeznych...ps:WAZNA KWESTIA ,czy ktos przyznajac 500+ bierze pod uwage to ,ze jedni placa czynszu 200,inni 600 a jeszcze inni w ogole maja domy i mieszkaja z, rodzinami. Czy kiedy korzystaja z pomocy spolecznej ktos bierze pod uwage , ze maz tylko pracuje, marna pensja ,premia na reke , dochody wykazuja niskie i korzystaja z pomocy panstwowej(oczywiscie oszukuja ale kogo to...) ,dzieci obiady w szkolach tez za darmo , czesciej korzystaja ci ,ktorych stac ,bo to ci czesto sa bez honoru a potem mowia kombinuj tez ,dzieki temu ja mam a ty nie...
    *

  • KC - niezalogowany 2019-08-05 08:12:36

    Twożąc coś nowego trzeba także pamiętać o poprawie warunków zamieszkania na istniejących osiedlach. Np. Ochrona przed hałasem mieszkańców zamieszkujących w budynkach osiedla Rubinkowo i Na Skarpie sąsiadujących z Szosą Lubicką.
    W rejonie dworca winno się znaleźć ponadto miejsce na niedrogą bazę noclegową

  • Ladygaga85 - niezalogowany 2019-08-05 08:18:47

    Mysle ze jako lewa Czesc miasta sie ciàgle rozbudowuje I mieszka tam coraz wiecej ludzi jakies centrum handlowe by sie Im przydało.natomiast mysle ze wieksZosc z nas ocZekuje Parku Gdzie Mozna wypoczac z basemani typu Wodnik.juz dosc tych betonowych parcZkow skwerow Itp.plac z prawdziwego zdarzenia ze sprzetem dla kazdego wieku.plac zabaw kryty miejski tez by sie prZydal na chlodne dni.

  • Marcin z Zagłębia Miedziowego - niezalogowany 2019-08-05 11:32:33

    W Toruniu jest za dużo centrów handlowych??? Pojedzcie do 70-tysiecznego Lubina, to zobaczycie, co znaczy dużo. Tam jest 5 hipermarketów i 2 galerie, a ile jest w Toruniu? Poza tym żadna toruńska galeria nie może się równać z Cuprum Arena - to inna liga. Kto Wam torunianom zaszczepil ten przeklęty minimalizm?

  • gość 2019-08-05 14:41:10

    W wielu miastach dworzec jest połączony z galerią i jest ok. W Toruniu jak zwykle państwu się nie podoba, a najbardziej krzyczą ci, którzy mieszkają 10 km dalej po drugiej stronie Wisły. W Toruniu są 2 duże galerie: Plaza i Copernicus. W mniejszym Płocku są 3 i mieszkańcy są zadowoleni, większy wybór zakupów, dodatkowe parkingi, praca, usługi itd. Lepiej jak w Toruniu zostanie trawnik jako wychodek dla psów?

  • gość 2019-08-05 20:07:14

    Agata Meble to taka polska IKEŁA. Superrrr ! Ino hot-dogów tam za 1zł nima

  • gość 2019-08-05 20:09:07

    Supcio ! A dziura za UNIWERSAMEM jak była tak jest ! Brawo łysy gospodarzu !

Dodajesz jako: |