29°C bezchmurnie

Jest kara dla kibiców Elany Toruń

Sprawy kryminalne, kibiców Elany Toruń - zdjęcie, fotografia

Zamieszki z udziałem fanów żółto-niebieskich podczas meczu z Widzewem Łódź nie przeszły bez echa.

Przypomnijmy, w sobotę 1 września na Stadionie Miejskim przy ul. Bema rozegrany został mecz w ramach II ligi Elana Toruń kontra Widzew Łódź. To miało być święto futbolu w Toruniu. Zainteresowanie ze strony kibiców tym spotkaniem było bardzo duże - pojedynek oglądało ok. 3 tys. widzów. Niestety, podczas spotkania doszło do incydentów.

Jak już informowaliśmy na portalu Oto Toruń, policja zatrzymała pięciu pijanych kiboli, którzy złamali prawo. Poza tym podczas meczu na murawę i bieżnię stadionu kibice Elany Toruń rzucali race. Ale to nie wszystko. Przed rozpoczęciem spotkania niektórzy próbowali wejść na obiekt bez biletu. Doszło wówczas do zamieszek. Interweniowała policja, która użyła gazu łzawiącego.

To nie przeszło bez echa. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Elanę Toruń. Klub nie może na najbliższe dwa mecze wyjazdowe wysyłać zorganizowanych grup kibiców.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu 6 września 2018 roku ukarała klub TKP Elana SA Toruń  karą w wymiarze dwóch meczów zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców za zachowanie kibiców podczas meczu rozegranego w dniu 1.09.2018 r. pomiędzy drużynami Elana Toruń – Widzew Łódź w rozgrywkach II ligi.

Jednak jak informują dzisiejsze Nowości w grę wchodzi także zamknięcie trybun Stadionu Miejskiego przy ul. Bema w Toruniu podczas meczu z Ruchem Chorzów. To hitowy pojedynek, który z pewnością również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Decyzję w tej sprawie ma podjąć wojewoda kujawsko-pomorski. To spotkanie zaplanowano na 13 października.

O sprawie na bieżąco będziemy Was informować na portalu Oto Toruń.

(TUB)

fot. strona elanatorun.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

zamieszki, elana toruń, widzew łódź, pzpn, kara - komentarze opinie

  • Piotr - niezalogowany 2018-09-17 07:21:55

    I bardzo dobrze☺ miejsce bydła nie jest na stadionie

Dodajesz jako: Zaloguj się