9°C słabe opady deszczu

Jest decyzja w sprawie otwierania bramek na autostradzie pod Toruniem

Drogi, decyzja sprawie otwierania bramek autostradzie Toruniem - zdjęcie, fotografia

Ważna informacja dla kierowców z Torunia, którzy wybierają się nad polskie morze.

Rozpoczęły się wakacje. To czas wyjazdów. Część mieszkańców naszego miasta w tym roku wybierze się pewnie nad polskie morze, np. w okolice Trójmiasta. Niestety, pewnie tak jak w poprzednich latach, zwłaszcza w weekendy trzeba przygotować się na długie kolejki samochodów do autostradowych bramek, gdzie należy uiścić opłatę za korzystanie z drogi.

I tu uwaga... Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zdecydował, że w razie weekendowych korków na autostradzie A1 bramki będą tymczasowo otwierane. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze. Biuro prasowe resortu informuje, że kierowcy nie będą musieli płacić za przejazd na odcinku od Torunia do Gdańska. Stanie się tak w przypadku tworzenia się korków w wakacyjne weekendy - od 22 czerwca do 2 września.

Jak czytamy w Dzienniku Gazeta Prawna, szlabany będą podnoszone na pół godziny, gdy średni czas na uiszczenie opłaty w Nowej Wsi koło Torunia lub w Rusocinie przed Gdańskiem przekroczy 25 min. Jeśli zatory będą dłuższe, bramki mogą być otwierane nawet na 45 minut.

Poza tym zdecydowano o zaokrągleniu opłaty za przejazd 150 km odcinkiem A1. To oznacza, że zamiast 29,90 zł kierowcy zapłacą równe 30 zł. To ma usprawnić rozliczenia.

fot. a1.com.pl

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

autostrada, a1, bramki, otwieranie bramek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się