13°C bezchmurnie

Jazda autobusem i tramwajem bez kasowania biletu!

Miasto przygotowało dla mieszkańców Torunia sporą niespodziankę. Autobusem i tramwajem pojedziemy zupełnie za darmo. Kto będzie mógł skorzystać z tej promocji?

W przyszły piątek 22 września odbędzie się Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia każda osoba z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu, będzie mogła skorzystać z bezpłatnych przejazdów miejskimi środkami komunikacji publicznej. Przyznajcie sami, że to niezwykle kusząca propozycja. Warto zatem zostawić tego dnia auto w garażu lub na parkingu i wybrać autobus lub tramwaj MZK.

Dzień bez Samochodu to tylko jeden z elementów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę. W programie m.in. Rowerowa Masa Krytyczna (16 września) czy akcja Najweselsze Toruńskie Tramwaje (22 września) -  na wybranych liniach tramwajowych w godzinach 8-9, 12-13 i 17-18 pasażerowie obejrzą występy artystów toruńskich scen.

Także 22 września na placu przed CKK Jordanki w godz. 13.00-15.00 odbędzie się festyn rodzinny. W programie m.in. konkursy, pogadanki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazy policji, Straży Miejskiej, pomocy przedmedycznej, znakowanie rowerów. Odpłatnie będzie też można zwiedzić salę koncertową.

Dzień później, w sobotę 23 września w godz. 11:00-13:00 MZK zaprasza na Drzwi Otwarte zajezdni tramwajowej. Będzie koncert orkiestry dętej Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu, zwiedzanie zajezdni i Izby Pamięci Komunikacji Miejskiej, prezentacja nowych planów, w tym projektu Bit City II, prezentacja autobusu elektrycznego/hybrydowego i przejażdżka tramwajem turystycznym oraz tramwajem typu Swing.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Jazda autobusem i tramwajem bez kasowania biletu! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl