9°C lekkie zachmurzenie

Jarosław Kaczyński zdecydował. Polacy będą mieć nowego premiera

Jarosław Kaczyński zdecydował. Polacy będą mieć nowego premiera

To już niemal pewne. W tym tygodniu Polacy poznają nowego prezesa Rady Ministrów. Swoje stanowisko straci nie tylko Beata Szydło.

Jarosław Kaczyński długo rozmyślał na temat nowego premiera. Beata Szydło miała bardzo dobre sondaże. Polacy lubią panią premier i darzą ją dużym zaufaniem. Jednak prezes PiS postanowił w końcu coś zmienić. Dlatego po dwóch latach Beata Szydło pożegna się ze swoim stanowiskiem. 

Wielu doradców, sugerowało, żeby to sam prezes stanął na czele rządu. Kaczyński rozważał taką propozycję, ale radio RMF FM dotarło do informacji, że ostatecznie zdecydował się postawić na Mateusza Morawieckiego. Natomiast dziennikarz Michał Kolanko z Rzeczpospolitej napisał na Twitterze, że Kaczyński poinformował już o swoim wyborze posłów PiS.

Prezes miał się spotkać dziś na Nowogrodzkiej z parlamentarzystami oraz przedstawicielami lokalnych okręgów. Kaczyński przedstawił swoją propozycję i sondował, jak podoba się ona kolegom i koleżankom z partii. To nie jedyne zmiany w rządzie.

Kaczyński zapowiedział rekonstrukcję rządu, dlatego pozostali ministrowie nie mogą spać spokojnie. Beata Szydło obiecywała, że będzie bronić wszystkich swoich podopiecznych, ale chyba już niedługo nie będzie mieć zbyt wiele do powiedzenia. 

Radio RMF FM informuje, że zmiana premiera prawdopodobnie nastąpi w przyszłym tygodniu albo przed świętami. 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Jarosław Kaczyński zdecydował. Polacy będą mieć nowego premiera komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się