Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę?

Dawid Nowak - blog 29/03/2019 08:27

Jak wiadomo, pożyczka jest to pomoc finansowa, która jest zwykle udzielana przez instytucje bankowe i poza bankowe. Czasami, dla wielu potrzebujących osób, jest ona jedynym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że każdy pożyczkobiorca musi najpierw spełnić szereg warunków, żby móc w ogóle przystąpić do formalności. Obecnie tych warunków jest coraz mniej, a zasady ich udzielania są coraz bardziej elastyczne.

Podstawowe warunki pożyczki

Do podstawowych warunków pożyczki należą między innymi:

- Granice wiekowe – mogłoby się wydawać, że pożyczkę można otrzymać już w wieku 18 lat, bez górnego limitu wieku. Jednak w rzeczywistości wygląda to trochę inaczej - większość firm poza bankowych, udzielających pożyczki, wyznacza pewne granice wiekowe. Owszem, młodzi ludzie, którzy ukończyli zaledwie 18 lat co prawda mogą ubiegać się o pomoc finansową, lecz starsi są ograniczani wiekiem do 65-75 lat. Jednakże należy pamiętać, że wszystko zależy od instytucji finansowej osoby, która ubiera się o pożyczkę.

- Dowód osobisty i konto bankowe – żebyśmy mogli ubiegać się o pożyczkę, koniecznie musimy posiadać dowód osobisty oraz konto w banku. Dowód osobisty jest zawsze wymagany przy załatwianiu tego rodzaju formalności. Konto natomiast jest potrzebne do wykonania przelewu w ramach weryfikacji. Oprócz tego, na podany przez nas rachunek instytucja przelewa określoną w umowie sumę pieniędzy.

- Zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zarobkach - instytucje poza bankowe oczekują zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, lecz tylko w określonych sytuacjach. Wymagania o takie zaświadczenie mają tylko wybrane instytucje i to w sytuacji, kiedy pożyczkobiorca ubiega się o dużą sumę pieniędzy. Obecnie ten warunek jest już wręcz rzadkością. Najczęściej stawiany jest on przez banki, a nie instytucje poza bankowe.

Historia kredytowa

Każdy chyba wie, że do uzyskania pożyczki, ważna będzie historia kredytowa osoby, która ubiega się o pożyczkę. Firmy, które udzielają pożyczek mają niezwykle łatwy dostęp do BIK, a poprzez to mogą one bez żadnego problemu sprawdzić, czy dany klient zalegał z płatnościami przy swoim poprzednim zobowiązaniu, czy też spłacał wszystko w terminie. Obecnie jednak coraz to więcej instytucji poza bankowych cechuje się tym, że udziela pożyczki bez sprawdzenia w BIK, więc jeśli dana osoba ma obawy, czy otrzyma pożyczkę, to w tej sytuacji nie ma się o co martwić. Wystarczy jedynie znaleźć dobrą firmę udzielającą pożyczek. Należy zauważyć, że warunki, które są stawiane klientom przez instytucje poza bankowe są niezwykle proste do spełnienia. W dzisiejszych czasach pożyczkę może uzyskać praktycznie każda osoba. Trzeba, jednakże dodać, że decydując się na to rozwiązanie, musimy zachować zdrowy rozsądek. Nie możemy przecież brać pieniędzy na pewien tak zwany procent tylko z tego powodu, że ktoś daje nam je bez problemu. Najlepiej będzie, jeśli uważnie prześledzimy naszą sytuację finansową, ocenimy nasze możliwości oraz potrzeby, a następnie podejmiemy decyzję o pożyczce.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama