Jak uzyskać zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC?

Ciekawostki, uzyskać zniżki zakupie ubezpieczenia - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 05/11/2019 09:04

Wykupienie polisy OC jest obowiązkowe w przypadku każdego kierowcy i wiąże się często ze stosunkowo dużymi obciążeniami finansowymi. Z tym problemem zmagają się szczególnie młodzi kierowcy, lecz nie tylko, gdyż wysokość stawek ustalana jest indywidualnie, więc opłaty dla poszczególnych osób mogą znacząco się różnić. Z tego względu każdy kierowca poszukuje możliwości zniżek, co pozwala obniżyć koszty ubezpieczenia OC. W jaki sposób można uzyskać takie upusty?

Zniżki za bezszkodową jazdę

Firmy ubezpieczeniowe nagradzają rozsądnych kierowców zniżkami za bezszkodową jazdę. Warto przy tym zaznaczyć, że nie ma uniwersalnych zasad ich wyliczania i ubezpieczyciele stosują tutaj różne modele. W wielu miejscach można otrzymać 10% zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy (do określonego pułapu łącznych zniżek), natomiast niektóre firmy stosują większe upusty dopiero przy dłuższej współpracy. Jednocześnie ubezpieczyciele mogą ograniczyć zniżki, gdy dojdzie do szkody z winy kierowcy. Oprócz tego niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają promocyjne ceny, jeżeli opłaci się polisę OC z góry, zamiast w systemie ratalnym. Chcesz płacić mniejsze składki? Zobacz ubezpieczenie samochodu na Najtaniej u Agenta.

Profil kierowcy

Podczas wyliczania składek ubezpieczyciele biorą pod uwagę różne kwestie, związane również z profilem samego kierowcy. Opłaty są niższe wraz z wiekiem i doświadczeniem posiadacza pojazdu, a osoby, które mają prawo jazdy krócej niż trzy lata, muszą się liczyć ze składkami nawet kilkukrotnie wyższymi niż innych kierowców. Szansą na otrzymanie sporej zniżki w przypadku początkujących kierowców, jest wpisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela pojazdu. Jeśli będzie to doświadczony kierowca z dużym stażem, to może to skutkować znaczną obniżką ceny polisy.

W kontekście samych kierowców, na cenę polisy wpływ ma także miejsce zamieszkania – w mniejszych miejscowościach istnieje mniejsze ryzyko wypadków, dlatego ubezpieczyciele stosują tam niższe pułapy cenowe. W poszukiwaniu zniżek warto jest przejrzeć ofertę poszczególnych ubezpieczycieli, gdyż konkretne firmy stosują też obniżki cen, chociażby w przypadku wykonywania określonych zawodów, czy nawet posiadania dzieci. Wiele zależy tutaj od charakterystyki ubezpieczyciela i tego, na jakich klientów jest nastawiony.

Aspekty dotyczące pojazdu

Znaczny wpływ na cenę OC ma sam pojazd – na najlepsze warunki mogą liczyć posiadacze nowych lub maksymalnie kilkuletnich samochodów. Rozpatrywana jest także marka pojazdu, gdyż ubezpieczyciele uznają, iż kierowcy samochodów niektórych producentów, powinni być bardziej rozsądni niż choćby osoby nabywające auta marek sportowych. Firmy biorą wtedy pod uwagę między innymi statystyki wypadków, w jakich uczestniczą kierowcy określonych marek samochodów. Wpływ na cenę OC będą miały także parametry samego auta – zwykle im mniejsza jest pojemność silnika, tym na większą zniżkę może liczyć dany kierowca. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie WWW:https://najtaniejuagenta.pl/znizki-oc/.

Jak uzyskać zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama