Jak powstaje ciepło i energia elektryczna? Czas na drzwi otwarte w elektrociepłowni PGE Toruń

Ciekawostki, powstaje ciepło energia elektryczna drzwi otwarte elektrociepłowni Toruń - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 14/06/2019 11:19

W najbliższą sobotę 15 czerwca, elektrociepłownia PGE Toruń  otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Podczas tego dnia będzie można z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz dowiedzieć się na czym polega proces wytwarzania ciepła i energii w kogeneracji.

Dzień Otwarty w PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, jedyne w roku, podczas którego mieszkańcy mają okazję zapoznać się z pracą elektrociepłowni i elektrowni w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Zgierzu, Rybniku, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gorzowie, Toruniu i Gdyni. 

W naszym mieście dzień otwarty w elektrociepłowni odbędzie się już po raz czwarty. To wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Torunia - w zeszłym roku elektrociepłownię odwiedziło blisko 600 osób. - W tym roku na zwiedzających będą czekać przewodnicy, pracownicy PGE Toruń, którzy opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni pokażą nowoczesne instalacje, wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą - mówi Maria Niewierko, rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła.

Na gości będzie czekać także wiele innych atrakcji - jazda na energetycznych motocyklach typu pit bike czy pokazy sokoła wędrownego, warsztaty ekologiczne, zabawy i konkursy dla dzieci oraz dorosłych. Natomiast na uczniów i absolwentów szkół branżowych będą czekać stoiska związane z projektem „Energetyczna Kariera” zainicjowanym niedawno w PGE Energia Ciepła, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi karierą w branży energetycznej. 

- Działalność Grupy PGE jest oparta na łączeniu rozwoju ekonomicznego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, dlatego poprzez organizację Dnia Otwartego PGE Energia Ciepła chce być blisko mieszkańców i dzielić się wiedzą na temat produkcji ciepła i energii, a także rozwiązań technologicznych przyczyniających się do lepszej jakości powietrza w mieście - dodaje Niewierko.

Dni Otwarte w elektrowniach i elektrociepłowniach PGE otrzymały wyróżnienie w raporcie FOB „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

elektrociepłownia, pge toruń, toruń - komentarze opinie

  • Wiktoria - niezalogowany 2019-07-07 18:31:00

    Strasznie drogie rachunki za te media wychodzą. Moi rodzice zmienili nawet dostawcę energii na pulsar energia, żeby trochę zaoszczędzić. Człowiek cały miesiąc pracuje głównie po to, żeby te rachunki opłacić. To przykre, bo na przyjemności w sumie nic nie zostaje.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama