12°C bezchmurnie

Jak Get Well Toruń jest przygotowany do sezonu 2018?

Get Well Toruń, Toruń przygotowany sezonu - zdjęcie, fotografia

Get Well Toruń zakończył pierwszą część przygotowań do sezonu 2018. Teraz czas na kolejną - tą atrakcyjniejszą dla żużlowców i kibiców.

Za żużlowcami Get Well Toruń kilkaset godzin spędzonych na salkach gimnastycznych, toruńskich obiektach sportowych i w okolicznych laskach. Torunianie od końca listopada aż do przełomu lutego i marca przygotowywali się fizycznie, psychicznie i mentalnie do sezonu 2018. 

Pomysłodawcą przygotowań 2017/2018 był Karol Ząbik, którego plan przypadł do gustu Jackowi Frątczakowi. Dziś menadżer Get Well Toruń jest bardzo zadowolony z ostatnich kilku miesięcy i uważa, że do tej pory założenia zostały wykonane w stu procentach. 

- Razem z Karolem odwróciliśmy wszystko do góry nogami - mówi Jacek Frątczak. Jaki będzie efekt? Tego nie wiem. Jednak mamy wrażenie, że idziemy w dobrym kierunku. Wiemy, w jakim miejscu jesteśmy i na jakim poziomie są chłopacy. Dziękuję zarządowi klubu za warunki do pracy. Zrealizowaliśmy zimowe założenia w stu procentach. 

Co konkretnie robili żużlowcy Get Well Toruń podczas zimowych przygotowań? Karol Ząbik zdradził, że zawodnicy dużo pracowali nad koordynacją ruchową, kondycją, refleksem i szybkością. Nowy trener młodzieży wprowadził do zajęć elementy akrobatyki czy równowagi. Ponadto zawodnicy odbyli cztery treningi na Pitbike'ach (małe, lekkie motocykle z zawieszeniem o dużym skoku) w hali w Bielczynach.

- Pracowało mi się świetnie. Oczywiście czasami musiałem krzyknąć i postawić ich do pionu. Jednak po kilku takich akcjach wszystko wróciło do normy i skupialiśmy się na realizacji naszego planu - wspomina Ząbik. 

Frątczak i Ząbik podkreślili, że ogromny wpływ na postawę zawodników w sezonie 2018 będzie miał zarząd klubu. Właściciele zdecydowali się na zakup nowych silników dla zawodników. 

- Dziękuję klubowi za to. To pokazanie szacunku i zaufania do mnie. Czuję odpowiedzialność za to. To także dowartościowanie dla żużlowców. Szczególnie dla młodzieżowców - tłumaczy Frątczak.

Teraz przed zawodnikami z Torunia kolejna część przygotowań. Żużlowcy Get Well Toruń najpierw będą trenować na minitorze, a 13 marca wyjadą na Motoarenę. W przygotowaniach mają brać udział wszyscy zawodnicy. Więcej szczegółów już niebawem na Oto Toruń.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Jak Get Well Toruń jest przygotowany do sezonu 2018? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się