9°C słabe opady deszczu

Jagoda Kraszewska: Moda męska ulega zmianie w każdym sezonie

Jak mężczyzna powinien ubrać się na najważniejszy w swoim życiu? Na ten temat rozmawiamy z Jagodą Kraszewską, doradcą wizerunku w salonie Pawo w Toruniu.

Oto Toruń: Czerwiec to czas ślubów i ślubnych stylizacji w Salonie Pawo. Przed chwilą jeden z klientów szykował się na taka uroczystość. Co mu pani doradziła?   

Jagoda Kraszewska: Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka, więc wymaga szczególnego wyglądu od obojga przyszłych małżonków. My zajmujemy się modą męską, więc naszym klientom staramy się przede wszystkim dobrać to, co idealnie pasuje do ich cech fizycznych, charakteru i podkreśli absolutnie wyjątkowy charakter tej uroczystości.  

To znaczy, że w tym przypadku moda nie odgrywa takiej roli?    

Moda męska zmienia się i w każdym sezonie pojawiają jakieś się nowe elementy, o których można powiedzieć, że są w modzie: wzory, kolory. Jednak ze względu na szczególny charakter tej uroczystości wiele zależy od Pana Młodego. Tu moda ma mniejsze znaczenie niż to, co decyduje o znakomitym samopoczuciu przyszłego małżonka i tym, co podkreśla jego indywidualne cechy oraz tym co odpowiada potrzebom samej uroczystości. Pan Młody ma prawo przełamać trendy, zasady i zrobić to, co uzna za ważne w tym momencie. 

Ale jak to? Wasza praca traci wtedy sens? Pan młody sam przecież może przyjść i dobrać wszystko według swojego uznania.

Nie do końca. My pomagamy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zamanifestować indywidualne cechy charakteru Pana Młodego? Jak dobrać kolory i materiały w taki sposób, aby pasowało to do jego wyglądu, koloru oczu, karnacji czy  wzrostu?

A co z dodatkami czy one mają istotne znaczenie w takiej stylizacji ślubnej?

Dodatki są bardzo ważne. I jest ich całkiem sporo (śmiech). Poszetka, wpinka do butonierki, spinki do mankietów, pasek, mucha albo krawat - z czego zdecydowanie popularniejsza jest mucha. Przeważnie kolor muchy jest wybierany w tonacji garnituru co jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Sprawdza się również zasada: im mniej tym lepiej. Bywają jednak sytuacje, w których Pan Młody zdecydowanie domaga się tego, żeby to był taki a nie inny kolor muchy i my musimy odnaleźć się w tym. Dopasować do jego pomysłu całą resztę stroju. Tu na pewno ważne będą kolory. Jeśli decyduje się na jakieś nietypowe rozwiązanie, to naszą rolą jest doradzenie, aby do tego niestandardowego rozwiązania dodać cała resztę w taki sposób, aby razem cała stylizacja pasowała do jego cech fizycznych i do charakteru uroczystości. Każdy chce dobrze wyglądać podczas ślubu i z reguły tak jest, że klient dość szybko przekonuje się, że nam zależy na tym, aby wyglądał jak najlepiej. Dlatego zwykle ulega naszym sugestiom i akceptuje proponowane rozwiązania. 

Proszę powiedzieć, jaka jest różnica między przygotowaniem stylizacji do ślubu kościelnego i ślubu cywilnego? Są to istotne różnice?

Na ślubach kościelnych częściej rządzi klasyka, ale śluby cywilne rządzą się swoimi prawami.  Wiele osób podchodzi w nieco luźniejszy sposób do ślubu cywilnego. Różnice widać już w doborze garnituru. To mogą być garnitury z fakturą. Coraz częściej pojawia się krata albo bardziej swobodne podejście do koloru garnituru np. jaśniejszy odcień niebieskiego czy bardziej odważne dodatki. Najważniejsze, żeby nam zaufać. Każdy kto wychodzi z naszego salonu jest w jakimś sensie naszą wizytówką, więc pewne jest to, że zrobimy absolutnie wszystko, aby podczas tak ważnej uroczystości, jaką jest ślub nasi klienci czuli się wyjątkowo dobrze ubrani.

Ale nie lepiej niż Panna Młoda?

Różnie to wychodzi (śmiech). Ubiór Pana Młodego powinien być spójny z kreacją Panny Młodej. Chodzi tu o wyczucie stylistyczne i ogólną kompozycję. Od wielu sezonów nie obowiązuje jednak zasada doboru koszuli, muchy, krawata czy poszetki do koloru sukni Panny Młodej. Obie stylizacje można połączyć choćby poprzez przypięcie kwiatka z bukietu Panny Młodej. Tego typu zabiegi stosuje się też coraz częściej również podczas innych uroczystości.

Rozmawiał Tomasz Kaczyński.


Jagoda Kraszewska: Moda męska ulega zmianie w każdym sezonie komentarze opinie

  • gość 2018-07-03 21:54:50

    uznałem że ubiore tak żeby było mi wygodnie a nie tak jak wypada. Miałam luźny garnitur w szarym kolorze do tego mucha z underbeard w grochy i trampki. Żona też trampki założyła. Jedynie w Kościele obcas miała i myślę że to fajnie wyglądało. Nie trzeba się trzymać sztampowych stroi

Dodajesz jako: Zaloguj się