15°C bezchmurnie

Inwestycja sportowa za 7 mln zł oficjalnie otwarta [FOTO]

Kolejna sportowa inwestycja w mieście. Tym razem otwarta została hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej.

Budowa ruszyła w 2016 roku. W ciągu dwóch lat powstała dwukondygnacyjna hala tenisowa z trzema kortami wraz z zapleczem socjalnym: szatniami, toaletami, pomieszczaniami dla obsługi szatni, magazynami i salą dydaktyczną.

- Te korty będą przez dziesiątki lat służyły dzieciom i młodzieży oraz seniorom i mastersom, którzy na pewno będą tutaj licznie przychodzić - powiedział podczas oficjalnego otwarcia prezydent Michał Zaleski. - Zbudowaliśmy kompleks kortów tenisowych w sąsiedztwie osiedla Na Skarpie, gdzie odbywają się m.in. zawody kobiet w tenisie ziemnym, ale i tak do tej pory kortów krytych było za mało. Teraz ta sytuacja się zmieni.

Nowa hala tenisowa będzie także wykorzystywana jako dodatkowe zaplecze hali sportowo-widowiskowej pod organizację ważnych wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej. W przyszłym roku odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce, Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce i Mistrzostwa Polski w szermierce kobiet i mężczyzn. W 2020 roku przyjdzie czas na Międzynarodowy Zlot Klubów Zabytkowych Citroena, a w 2021 przeprowadzone zostaną Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów w Lekkiej Atletyce.

Inwestycja pochłonęła blisko 7 milionów złotych, z czego 2,7 mln to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

(TUB)

fot. Wojciech Szabelski/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Inwestycja sportowa za 7 mln zł oficjalnie otwarta [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się