29°C bezchmurnie

Ile w Toruniu kosztują korepetycje?

Szkoły i licea, Toruniu kosztują korepetycje - zdjęcie, fotografia

Portal wynagrodzenia.pl wyliczył średnie zarobki korepetytorów w Polsce na podstawie ich ogłoszeń publikowanych w internecie. Co z tego wynika?

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie nie z każdym przedmiotem sobie dobrze radzą. I tu właśnie pojawia się opcja korepetycji. Dostałeś kolejną "pałę" z matematyki, a może nie możesz ogarnąć reakcji chemicznych albo po prostu chcesz poprawić się z angielskiego? To trzeba skorzystać z dodatkowych lekcji.

Ile za zapłacimy za takiego prywatnego nauczyciela? W Warszawie najwięcej, bo średnio za godzinę korepetycji ponad 50 złotych (brutto), ale tu chyba nie ma żadnego zaskoczenia. W Torunia na szczęście pod tym względem jest znacznie taniej. Jak wynika z wyliczeń portalu wynagrodzenia.pl, u nas ta kwota jest prawie o połowę niższa - wynosi nieco ponad 27 złotych. To dobra informacja dla rodziców uczniów korzystających z takiej usługi, ale kiepska dla samych korepetytorów. Stawka szału bowiem nie robi...

Jakie przedmioty są najdroższe? Oczywiście te akademickie, na przykład za korepetycje z rachunku prawdopodobieństwa średnio płaci się 40 złotych brutto za godzinę. Za mechanikę i rysunek techniczny nieco mniej, ale też sporo - po 39 złotych. Niższe kwoty dotyczą korepetycje z tak zwanych przedmiotów szkolnych. Pomoc naukowa w przypadku języka angielskiego, matematyki, biologii czy chemii wyceniana jest na około 33 złote za godzinę.

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


korepetycje, toruń, ile kosztują korepetycje - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się