29°C bezchmurnie

Hitowy kierunek jednak otwarty na UMK! Rozpoczęła się rekrutacja [FOTO]

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika potwierdziły, że od nowego roku akademickiego na toruńskiej uczelni będzie można studiować weterynarię.

Pomysł uruchomienia weterynarii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika pojawił się już w czerwcu zeszłego roku. Jednak dopiero dziś (7 września) władze uczelni oficjalnie poinformowały, że właśnie została otwarta rekrutacja na ten kierunek. Weterynarię od roku akademickiego 2018/2019 będzie prowadzić UMK wspólnie z dwiema bydgoskimi uczelniami - Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym i Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

Będą to studia jednolite magisterskie o profilu praktycznym. Żeby otrzymać tytuł lekarza weterynarii studenci będą musieli ukończyć 11 semestrów. - Zajęcia będą odbywały się w obiektach dydaktycznych trzech uniwersytetów, czyli w Centrum Weterynarii UMK - na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK, na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP, na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP oraz w Instytucie Biologii Eksperymentalnej UKW - informuje Anna Płaczek z Działu Promocji i Informacji UMK w Toruniu. 

Na UMK w końcu będzie można studiować weterynarię.

Kilka miesięcy temu Rada Miasta przekazała w darowiźnie UMK trzy miejskie działki o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m kw., na których ma powstać baza dydaktyczno-badawczo-kliniczna kierunku. Koszt budowy i wyposażenia oszacowano na około 60 milionów złotych.

Wszyscy chętni mogą rejestrować się na weterynarię do 20 września 2018 r. do godz. 23:59. Do tego dnia należy również dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na wygenerowany z systemu IRK indywidualny numer konta bankowego kandydata. Na pierwszy rok zostanie przyjętych tylko 60 studentów.

(PC)

fot. Andrzej Romański/UMK

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Hitowy kierunek jednak otwarty na UMK! Rozpoczęła się rekrutacja [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się