10°C bezchmurnie

Hancock pomoże Holderowi wrócić do formy sprzed lat? Żużlowcy zakładają swój team

Speedway News, Hancock pomoże Holderowi wrócić do formy sprzed lat? Żużlowcy zakładają swój team.

Od nowego sezonu Greg Hancock i Chris Holder będą ścigać się w Speedway Grand Prix w jednym teamie. To powrót do idei z lat 90.

W końcówce minionego wieku Greg Hancock i Billy Hamill stworzyli słynny "Team Exide". W 1996 roku najlepszym żużlowcem świata został Hamill, a jego kolega z drużyny był trzeci. Rok później na najwyższym stopniu podium stanął Hancock, a tuż za nim uplasował się Hamill.

Teraz Hancock wraz ze swoim mechanikiem Rafałem Hajem stworzyli "Team Hancock". "Kowboj" do swojej ekipy zaprosił byłego kolegę z Get Well Toruń - Chrisa Holdera. Australijczyk propozycję przyjął i już od sezonu 2018 będą współpracować w cyklu Speedway Grand Prix.

- Wiemy, że Chris Holder to bardzo utalentowany żużlowiec. Ale to nie tylko świetny zawodnik, to także świetny kolega, więc cieszę się, że będzie w moim teamie. Chris ma jeszcze wiele do udowodnienia. Pomożemy mu w odzyskaniu najlepszej wersji samego siebie. Stworzymy dla niego takie środowisko pracy, które przyniesie korzyści - mówi w rozmowie z portalem sgp.com Greg Hancock.

To dobre wiadomości dla Holdera i wszystkich fanów Get Well. Przypomnijmy, że już w zeszłym sezonie Hancock bardzo pomagał Australijczykowi nie tylko mentalnie, ale również sprzętowo. Podczas kontuzji Amerykanin pożyczał swoje motocykle Chrisowi i Jackowi Holderowi. W nadchodzących miesiącach nadal będą współpracować i wspólnie dążyć do wygrywania zawodów.

Ale to nie koniec budowania ekipy Team Hancock. Amerykanin zapowiada, że już niedługo do jego drużyny dołączą kolejni zawodnicy. 

Hancock powierzył zarządzanie całym teamem swojemu zaufanemu koledze i mechanikowi, czyli Rafałowi Hajowi. Polak zajmuje się sprzętem Grega już od 16 lat. Ponadto to człowiek, który rozmawia ze sponsorami i negocjuje kontrakty dla Amerykanina. Razem zdobyli wszystkie medale w Speedway Grand Prix. Teraz panowie chcą pomóc kolejnym zawodnikom.

(FS)

(fot. speedway.torun.pl)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Hancock pomoże Holderowi wrócić do formy sprzed lat? Żużlowcy zakładają swój team komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się