Wydarzenie, Gwiazdy disco wracają dożynki Toruniem - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 31/08/2019 09:00

W niedzielę (8 września) w Obrowie odbędą się dożynki gminno-powiatowe. Gwiazdą imprezy będzie zespół Piękni i Młodzi. Wystąpią też lokalne grupy muzyczne.

Dożynki można rozumieć na dwa sposoby. Dosłownie - jako cięcie ostatnich kłosów zboża lub jako uroczystość z okazji końca żniw. Z tym drugim znaczeniem wiąże się przyjęte w kulturze świętowanie zakończonych zbiorów. 

Wspólne podziękowania - ludzi za plony, które przez rok będą stanowiły ich pożywienie oraz rolników za obfitość  prac (chociaż tegoroczna susza spowodowała, że są znacznie mniejsze niż planowano) - to istota tego wydarzenia. Chociaż przez lata funkcja tego święta uległa zmianie to wciąż jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu gminnych społeczności.

Dlatego organizatorzy - gmina Obrowo i powiat toruński zadbają o odpowiednią oprawę imprezy. Będą gwiazdy muzyki, atrakcje dla dzieci i rozrywka dla mieszkańców. - Imprezie towarzyszyć będą liczne stoiska wystawców, ogródki gastronomiczne oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla dzieci. Szczególnie ciepło zapraszamy do zielonego namiotu powiatu toruńskiego! - informuje Gmina Obrowo.

Dożynki gminno-powiatowe odbędą się w niedzielę (8 września) przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie. O godzinie 12:30 planowana jest zbiórka przy Urzędzie Gminy w Obrowie, o 12:45 przemarsz korowodu w stronę boiska, a o 13:00 polowa msza święta. Po niej tradycyjnie uroczystości dożynkowe. Natomiast zabawa przy muzyce zacznie się o 15:00, a największe gwiazdy imprezy wystąpią o 17:00. 

Do naszego regionu wracają Piękni i Młodzi. Ten zespół w zeszłym roku porwał do zabawy w gminie Lubicz podczas Lubickiego Lata 2018. Teraz mieszkańcy z Obrowa i całego powiatu toruńskiego mogą przekonać się skąd tak duża popularność tej grupy muzycznej, założonej w 2012 roku z inicjatywy Magdy i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Trio z pewnością zagra dla fanów swoje największe hity, czyli “Długa noc”, “Ona jest taka cudowna”, “Tak już bez Ciebie”, “Niewiara” czy “Kocham się w Tobie”.

Program wydarzenia obfituje też w atrakcje podkreślające folklor miejsca. Nie mogło więc zabraknąć słynnych nie tylko w gminie Obrowo zespołów: Orkiestry Dętej z Dobrzejewic, Kapeli Ludowej im. Kamińskich czy Kawęczynianek. 

Po Pięknych i Młodych o zapewnienie zabawy i festiwalowej różnorodności zadbają także: Kapela "Sami Swoi" z Rypina, "Jambo Africa" oraz Arek Kopaczewski. Na zakończenie imprezy, o godzinie 22:00 na scenie pojawi się zespół Katiusza.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

obrowo, disco polo, powiat toruński, dożynki, impreza, katiusza - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama