29°C bezchmurnie

Groźny wypadek w Toruniu. 12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

Wypadki, Groźny wypadek Toruniu letnia dziewczynka trafiła szpitala - zdjęcie, fotografia

W naszym mieście doszło do kolejnego wypadku z udziałem rowerzysty. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają już policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do tego zdarzenia doszło dokładnie w środę (12 września) na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i ul. Granicznej w Toruniu. Z informacji, które przekazali nam toruńscy policjanci wynika, że 32-letnia kobieta, która kierowała osobowym Oplem, potrąciła zaledwie 12-letnią rowerzystkę. Kierująca samochodem była trzeźwa.

- Do zdarzenia doszło na ścieżce rowerowej. Dziewczynka trafiła do szpitala - informuje Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Do tego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i ul. Granicznej.

W tej chwili toruńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły, przyczyny i okoliczności tego wypadku. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako „wypadek”, oznacza to, że co najmniej jeden z uczestników poniósł uszczerbek na zdrowiu, którego leczenie trwa dłużej niż 7 dni.

To już kolejne zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem osoby przemieszczającej się na rowerze w naszym mieście. Dlatego toruńscy policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego podróżowania jednośladem, oto one:

- znaki drogowe i przepisy obowiązują wszystkich uczestników ruchu;

- korzystaj z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów jeśli są wyznaczone dla kierunku, w którym jedziesz lub zamierzasz skręcić. W sytuacji braku infrastruktury rowerowej korzystaj z jezdni, a tylko warunkowo z chodnika;

- jadąc na wprost po drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów, jezdni, bądź innej części drogi na wprost masz pierwszeństwo przed pojazdami przecinającymi Twój kierunek ruchu;

- poruszaj się rowerem wyposażonym w światło o barwie białej lub żółtej selektywnej (z przodu roweru) i czerwonej (z tyłu). Do obowiązkowego wyposażenia należą też sprawny hamulec i dzwonek;

- zamiar zmiany kierunku jazdy sygnalizuj wyciągniętą w bok ręką i zawsze obejrzyj się i upewnij, że manewr możesz wykonać bezpiecznie;

- korzystaj z pobocza nadającego się do jazdy;

- poruszaj się zgodnie z zasadami ruchu prawostronnego;

- po przejściu dla pieszych zawsze przeprowadzaj rower.

Należy też pamiętać o odpowiednim wyposażeniu dwóch kółek.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Groźny wypadek w Toruniu. 12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala komentarze opinie

  • tp - niezalogowany 2018-09-13 19:15:32

    No masakra. 90% z ostatnich wypadków było na przejazdach lub drogach rowerowych z winy nieodpowiedzialnych kierowców. Może przypomnijcie kierowcom przepisy, które niby powinni znać?

  • gość 2018-09-15 11:28:22

    A moze rowerzysci tez zaczna myslec!!!Przeciez samochod niezatrzyma sie w miejscu!Niemozna bezkrytycznie wjezdzac na jezdnie!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się