9°C słabe opady deszczu

Groźna kolizja na Placu Hoffmana w Toruniu [WIDEO]

Ostatnio w sieci pojawił się filmik, na którym można obejrzeć groźną kolizję na placu Hoffmana w Toruniu.

- Ku przestrodze! Tak, oczywiście wina nagrywającego. Uważajcie na drogach - napisał pod nagraniem autor filmiku.

Filmik znajdziecie pod tytułem newsa.

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Groźna kolizja na Placu Hoffmana w Toruniu [WIDEO] komentarze opinie

 • ktoś - niezalogowany 2018-07-10 12:01:23

  Wracam przez to rondo co dzień z pracy i co dzień dosłownie modlę się żeby ktoś nie zaczął zjeżdżać z ronda z wewnętrznego pasa. W ciągu roku kilka razy już uniknąłem analogicznej kolizji. Nie wiem skąd w ludziach takie niebezpieczne i nielogiczne nawyki, ale proponuję postawić tam patrol i kosić mandaty, a żniwa będą obfite. Inna sprawa, że dwa pasy na tak małym rondzie to totalne nieporozumienie.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 13:26:23

  Zobaczcie na datę najpierw tej kolizji :)

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 13:27:54

  Kolizja z dnia 28.02.2018 pozdrawiam spóźnionych :p

 • ktoś - niezalogowany 2018-07-10 13:48:21

  Data nie ma tu większego znaczenia, takie zjeżdżanie z wewnętrznego pasa ma miejsce wielokrotnie każdego dnia.

 • Gośćkoniuchy - niezalogowany 2018-07-10 14:29:29

  To jest najgorsze rondo w toruniu... najlepiej zjezdzax z prawego pasa..

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 20:24:05

  To rondo jest zwyczajnie źle oznakowane. Jazda z prawego pasa dalej niż do pierwszego zjazdu nie powinna być możliwa. Albo zrobić tylko 1 pas. Niestety nagminnym jest jeżdżenie zewnętrznym pasem dookoła. Niektórzy tak jeżdżą bo się boją inaczej, inni celowo, szukając kogoś na stłuczkę.

 • Paweł - niezalogowany 2018-07-11 00:29:06

  Pan z Vectry powinien zjechać z ronda na pierwszym możliwym zjeździe - do tego służy prawy pas na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. Zawracać należy pasem wewnętrznym. Niestety w naszym kraju kultura ruchu drogowego pozostawia wiele do życzenia. Nagminne jest poruszanie się na rondzie prawym pasem dalej niż do najbliższego zjazdu i nieuzasadnione zajmowanie lewego pasa na prostych odcinkach dróg przez tych samych kierowców.

 • Andrzej - niezalogowany 2018-07-11 09:14:16

  Niestety Paweł jesteś w błędzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na skrzyżowaniu o ruchu okreżnym można jechać nawet kilka okrążeń i nie jest to zabronione. Obowiazuje tu jedna zasada: musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu tym po prawej stronie. Poruszajac się lewym pasem i chcąc zjechać z ronda musisz przepuścić tych co są na prawym. A na tego typu skrzyżowaniu nie ma czegoś takiego jak jazda w lewo czy na wprost. Zawsze zjeżdżasz w prawo niezależnie od położenia zjazdu względem wjazdu na to skrzyżowanie. Chyba ze masz wyznaczone pasy kierunkowe (np rondo turbinowe). Tak się interpretuje zasady ruchu na rondach (potwierdzone przez policję jak i wyroki sądowe - poszukaj na yt jeżeli kodeks o ruchu drogowym nie jest ci czytelny). Na kursach uczą by ustawiac się na lewym pasie jeżeli nie chcesz zjechać na pierwszym zjeździe ale jest to zasada grzecznościowa a nie wynikająca z przepisów.

Dodajesz jako: Zaloguj się