Greg Hancock szuka klubu. Czy Amerykanin może wrócić do Torunia?

Apator Toruń, Hancock szuka klubu Amerykanin może wrócić Torunia - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 19/12/2018 09:01

Komplikuje się sytuacja amerykańskiego żużlowca Grega Hancocka. Jego klub, Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na jazdę w 1 lidze.

Na początku grudnia zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej zdecydował, że dwa pierwszoligowe kluby - Stal Rzeszów oraz Orzeł Łódź nie otrzymały licencji na start w rozgrywkach w sezonie 2019. Władze obu zespołów dostały czas na napisanie odwołań. Dziś wiemy już na pewno, że Orzeł otrzymał licencję, natomiast Stal nie spełniła warunków PZM.

To oznacza skomplikowaną sytuację nie tylko dla zarządu, ale także dla zawodników Stali. Jednym z nich jest doskonale znany w Toruniu Greg Hancock. Amerykanin w zeszłym sezonie startował w barwach Stali Rzeszów w rozgrywkach 2. ligi. Wykręcił tam znakomitą średnią biegową - 2,596 i był najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Dobre wyniki "Herbiego" przyczyniły się do wywalczenia przez jego klub awansu do 1 ligi.

Niestety, Stal znalazła się w bardzo złej sytuacji. Na razie nie wiadomo, czy klub wystartuje w ogóle w jakichkolwiek rozgrywkach. Taki obrót spraw powoduje, że Greg Hancock zaczął rozglądać się za nowym zespołem. Amerykanin na pewno chciałby w przyszłym sezonie jeździć w PGE Ekstralidze.

Jednym z potencjalnych kandydatów jest oczywiście Get Well Toruń. Sympatyczny zawodnik byłby na pewno mile widziany w żółto-niebiesko-białym kevlarze przez toruńskich kibiców. Aczkolwiek z naszych informacji wynika, że szanse na przenosiny Hancocka do Torunia są niewielkie, a nawet zerowe.

Jacek Frątczak skonstruował już sobie kadrę na sezon 2019 i posiada trzech solidnych żużlowców zagranicznych - Jason Doyle, Niels Kristian Iversen oraz Chris Holder. Dlatego dla Hancocka nie byłoby miejsca. W dodatku kontrakt Hanocka byłby bardzo poważnym wyzwaniem finansowym dla klubu. 

Gdzie w takim razie mógłby trafić Amerykanin? Wydaje się, że żaden z klubów PGE Ekstraligi nie będzie naciskał, żeby sprowadzić nowego zawodnika. Jeśli 48-latek nie znalazłby zatrudnienia w żadnym klubie, to możliwe, że zakończy swoją karierę.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Greg Hancock szuka klubu. Czy Amerykanin może wrócić do Torunia? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama