9°C słabe opady deszczu

Gościliśmy aż 70 dyplomatów z 30 krajów [FOTO]

Samorządowe władze województwa byli współgospodarzami trzydniowej (6-8 lipca) wizyty w Kujawsko-Pomorskiem przedstawicieli akredytowanych w Polsce misji dyplomatycznych. Nasz region odwiedziło 70 dyplomatów z 30 krajów całego świata.

Takie wizyty, organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to dla naszych gości okazja do lepszego poznania naszego kraju.

- Dla nas jest to możliwość zaprezentowania naszego regionu, jego walorów i atrakcji. Dlatego program, który przygotowaliśmy wspólnie z samorządami Bydgoszczy i Torunia oraz wojewodą, jest bogaty i możliwie wszechstronny  - mówi rzecznika marszałka Całbeckiego Beata Krzemińska. 

W piątek marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przywitali dyplomatów na Przystani Bydgoszcz w Bydgoszczy. Goście wzięli też udział m. in. w wycieczkowym rejs statkami solarnymi po Brdzie oraz spacerze po bydgoskim starym mieście i Wyspie Młyńskiej.

W sobotę w Toruniu złożyli wizytę w Interdyscyplinarnym Centrum Nowych Technologii i Młynie Wiedzy oraz zwiedzili te wszystkie rzeczy, które odwiedzający miasto muszą koniecznie zobaczyć (m.in. Dom Kopernika, ratusz i katedrę św. Janów). W sobotni wieczór gospodarz województwa wydał dla członków korpusu dyplomatycznego uroczystą kolację w Osadzie Karbówko w Elgiszewie w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Niedziela była ostatnim dniem wizyty. Dyplomaci odwiedzili Ciechocinek, naszą perłę uzdrowiskową, oraz skansen w Kłóbce.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Gościliśmy aż 70 dyplomatów z 30 krajów [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się