Goście z Wietnamu i Meksyku odwiedzili Szkołę Podstawową w Obrowie [FOTO]

Wydarzenie, Goście Wietnamu Meksyku odwiedzili Szkołę Podstawową Obrowie [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 30/11/2019 07:00

Wolontariusze współpracujący z Fundacją Euroweek odwiedzili Szkołę Podstawową w Obrowie. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele zabawy, ale też pomogło zdobyć cenną wiedzę.

Jednym z podstawowych działań podejmowanych przez Fundację Euroweek jest organizowanie spotkań i zajęć językowych w różnych miejscach kraju. Tym razem jej wolontariusze zawitali do powiatu toruńskiego. Gdzie konkretnie? W czwartek i piątek (20-21 listopada) Nguyen Hoang Nam z Wietnamu oraz Ivan Ortiz Jacobo z Meksyku przedstawili uczniom ze Szkoły Podstawowej w Obrowie przygotowane przez siebie warsztaty i prezentacje. Oczywiście w tym przypadku najważniejsza jest współpraca. W związku z tym aktywność uczniów z Obrowa była niezbędna. 

Wolontariusze współpracujący z fundacją Euroweek przyjechali do nas na zaproszenie pana dyrektora Przemysława Piotrowskiego. Panowie spotkali się prawie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. W warsztatach uczestniczyły klasy III – VIII. Nasi uczniowie przygotowali dla nich quiz, który miał na celu pomóc im poznać naszą szkołę. Nam i Ivan poradzili sobie z nim całkiem dobrze – tłumaczy Katarzyna Przytarska. 

Głównym celem spotkania było pokazanie, jakie możliwości daje nauka języków obcych. Dlatego wolontariusze prowadzili warsztaty w mniejszych grupach. W trakcie zajęć zaprezentowali kulturę Wietnamu oraz Meksyku. Młodsi uczniowie spędzili ten czas bawiąc się i śpiewając po angielsku. – Spotkanie z wolontariuszami było niezwykłą okazją do przekonania się, że język angielski daje możliwość porozumienia się w wieloma osobami na świecie, nawet z odległych jego zakątków – podkreśla Przytarska.

Wizytę zorganizowali nauczyciele języka angielskiego – Monika Pawlikowska, Katarzyna Przytarska, Agnieszka Szatkowska oraz Sławomir Wiedemeyer.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Katarzyna Przytarska/Szkoła Podstawowa w Obrowie

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, szkoła podstawowa, euroweek, wolontariusze, zabawa, warsztaty - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama