Gmina Obrowo wygrała w sądzie z telewizją Polsat!

Komunikaty, Gmina Obrowo wygrała sądzie telewizją Polsat! - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 29/10/2019 13:30

Jest wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie zniesławienia radnych gminy Obrowo przez telewizję Polsat. Nadawca musi wyemitować przeprosiny na swojej antenie.

W całej sprawie chodzi o materiał “Huczne szkolenie radnych”, który został wyemitowany w programie “Interwencja” w 2015 roku. Urzędnicy zostali przedstawieni w negatywnym świetle. Później postanowili dochodzić swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości i zgłosili sprawę do sądu.

W marcu 2018 roku Polsat musiał na swojej antenie zamieścić przeprosiny wobec przedstawicieli gminy Obrowo za naruszenie ich dóbr osobistych poprzez bezpodstawne przypisanie im drastycznie nagannego zachowania innych uczestników szkolenia. Później wyrok usłyszał także prezenter tej stacji.

W środę (23 października) wyrok Sądu Apelacyjnego nakazał stacji opublikowanie o godzinie 16:15 wyraźnie widocznego ogłoszenia na planszy, która zostanie wyświetlona przez 30 sekund w piątek (1 listopada) w terminie 7 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku.

– Telewizja Polsat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że w zwiastunie programu „Interwencja” pod nazwą „Huczne szkolenie radnych” wyemitowanym w dniu 4 lutego 2015 roku naruszono dobra osobiste radnych Gminy Obrowo: Marii Lewandowskiej, Alicji Tarkowskiej, Andrzeja Wierzbickiego, Wiesława Popławskiego, Juliusza Błaszkiewicza, Romana Skórskiego, Jerzego Falkowskiego oraz Krzysztofa Michalskiego poprzez bezpodstawne przypisanie im nagannego zachowania innych uczestników szkolenia, polegającego na tym, że to radni z Gminy Obrowo napadli na Artura Borzęckiego, zabrali mu telefon, skasowali film i uwięzili go w hotelu. Telewizja Polsat przeprasza powyższe osoby za przyczynienie się do upowszechnienia w opinii publicznej ich negatywnego wizerunku - tak dokładnie brzmi treść komunikatu.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

obrowo, wyrok, polsat, interwencja, impreza, sąd - komentarze opinie

 • gość 2019-10-29 15:08:46

  no prosze mala gmina wygrala z wielka telewizja a mowia ze sady takie zle :)

 • gość 2019-10-29 15:46:43

  a to nie wiesz, że sądy są tylko złe jeżeli orzekają przeciw PO i Lewicy?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 17:59:17

  Wiem że są dobre sądy bo nie orzekaja w sprawie Srebrnej p. B i jeszcze wielu zablokowanych i ukrytych afer przez tę władzę dobre sądy bo nie sądzą

 • Ministrant z Torunia - niezalogowany 2019-10-30 20:37:42

  Sąd, sądem a sprawiedliwości musi być po naszej stronie. Na zdjęciu w tytule artykułu jest wójt tej gminy. Zagorzały i zdeklarowany przyjaciel PIS. Parę lat temu 95 % ludności nie widziało o co chodzi z tą aferą w sądach, powtarzali na rynkach, sklepach i przed kościołem, że sędziowie wiertarki kradli. To taka sama prawda, jak to, że facet na zdjęciu był kiedyś księdzem, spie- rdolił z zakonu by zostać wójtem gminy Obrowo. W dodatku bardzo słabym gospodarzem.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 19:42:42

  W tej sprawie akurat TV Polsat miała rację !!

 • gość 2019-11-10 17:26:59

  Tą gminę powinni zburzyć na nic nie mają pieniędzy,a drogi dziurawe

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama