9°C słabe opady deszczu

Gmina Łysomice przyjrzała się budżetowi za poprzedni rok. Jest opinia radnych

Komunikaty, Gmina Łysomice przyjrzała budżetowi poprzedni opinia radnych - zdjęcie, fotografia

W czasie ostatniej sesji Rady Gminy Łysomice radni wzięli pod lupę budżet za rok 2017.

Budżet został oceniony pozytywnie, a Rada Gminy Łysomice jednogłośnie udzieliła wójtowi Piotrowi Kowali absolutorium. Wcześniej oczywiście wójt przedstawił radnym sprawozdanie z działalności i wykonania zadań za cały 2017 rok.

Po otrzymanym absolutorium wójt zwrócił się z podziękowaniami do radnych, sołtysów, rad sołeckich oraz pracowników urzędu gminy. Było to ostatnie w tej kadencji absolutorium dla Piotra Kowala. Następne może otrzymać, jeśli po raz kolejny zostanie wybrany na wójta.

W trakcie sesji głos zabrali także kierownik SP ZOZ (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej) w Łysomicach oraz Pełnomocnik Wójta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.

Radni podjęli również dwie uchwały związane ze zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Uchwały dotyczą maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie gminy oraz zasad usytuowania tych miejsc. Ustalono także zasady dotyczące odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych na terenie gminy

Oprócz tego podjęto również uchwałę o wynagrodzeniu wójta gminy, w związku z nowym rozporządzeniem obowiązującym od 1 lipca 2018 r.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku