15°C bezchmurnie

Gmina Lubicz z prestiżową nagrodą

Biznes, Gmina Lubicz prestiżową nagrodą - zdjęcie, fotografia

Wójt Marek Olszewski podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu odebrał prestiżowe wyróżnienie.

Chodzi o nagrodę dla gminy Lubicz w kategorii „samorząd rozwijający ekonomię społeczną”. Tegoroczna edycja spotkania poświęcona została sytuacji ekonomii społecznej na świecie i w Polsce oraz budowaniu współpracy pomiędzy ekonomią społeczną a światem biznesu.

W trakcie konferencji marszałek Piotr Całbecki wręczył wyróżnienia dla osób, samorządów i przedsiębiorstw. W gronie docenionych znalazła się gmina Lubicz jako „samorząd rozwijający ekonomię społeczną” (kategoria złota). Lubicz jest jedynym samorządem z powiatu toruńskiego uhonorowanym podczas Forum (kolejny już raz).

Marszałek docenił m.in. współpracę gminy ze Spółdzielnią Socjalną „Lubiczanka”, realizację Klubu Integracji Społecznej „Nad Drwęcą” skierowanego dla bezrobotnych oraz wspieranie wolontariatu.

Forum Ekonomii Społecznej odbywa się w naszym regionie co roku, począwszy od 2010 roku. Jego celem jest upowszechnianie idei ekonomii społecznej jako jednego z narzędzi w zakresie integracji społecznej i zawodowej grup, które na co dzień mierzą się z wieloma przeciwnościami.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 


marek olszewski, gmina lubicz, forum ekonomii - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się