Szkoły i licea, Gmina Lubicz stawia edukację - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 18/10/2018 12:20

12 października władze gminy Lubicz spotkały się z nagrodzonymi w tym roku dyrektorami i nauczycielami gminnego przedszkola i szkół.

- To właśnie szkoły jednoczą środowiska - mówiła przewodnicząca rady gminy Lubicz Hanna Anzel na Gminnym Dniu Edukacji Narodowej. – Nauczyciel to jest wyjątkowy zawód – podkreślał wójt Marek Olszewski.

Wójt Marek Olszewski wspominał, że jednym z najważniejszych punktów w jego programie w pierwszych wyborach samorządowych było wybudowanie szkoły w Lubiczu Górnym. To dziś największa szkoła w gminie. Obecnie uczęszcza do niej ok. 850 osób i właśnie poddawana jest kompleksowej termomodernizacji. Zresztą finansowany z unijnych pieniędzy projekt obejmuje także szkoły w Lubiczu Dolnym, Młyńcu Pierwszym i Złotorii (biały budynek). Wartość inwestycji wynosi 8,5 mln zł. - Nigdy na szkoły nie szczędziliśmy – podkreślał wójt.

Warto zaznaczyć, że w ostatniej kadencji do oświaty Lubicz z dochodów własnych dołożył 23,5 mln zł.  Gmina Lubicz ma także jeden z najwyższych wskaźników objęcia dzieci opieką przedszkolną w całym województwie! Samorząd Lubicza nie tylko utrzymuje duże przedszkole publiczne, ale także dotuje każde miejsce w placówkach niepublicznych. W ciągu ostatniej kadencji wyłożył na to ok. 11 mln zł.

Tego dnia jednak najważniejsi jednak byli pracownicy oświaty. - Nauczyciel to jest wyjątkowy zawód, a dokładniej powołanie, ponieważ nauczyciel przekazuje młodszym pokoleniom wiedzę i wartości. Serdecznie dziękujemy za tę służbę – mówił wójt Marek Olszewski.

Przewodnicząca rady gminy Lubicz Hanna Anzel zwróciła także uwagę na dodatkowe zaangażowanie szkół. – To szkoły jednoczą środowiska – mówiła. -  Bez nich, bez wsparcia dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników obsługi nie byłoby u nas tyle wydarzeń. Mamy ogromny szacunek dla państwa pracy. Proszę przekazać wszystkim nasze serdeczne podziękowania.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt i przewodnicząca wręczyli nagrody i podziękowania. Dziękowano także wójtowi, który jako przewodniczący rządowo-samorządowego Zespołu Komisji Edukacji przez lata prezentował w Warszawie opinie samorządów w dziedzinie oświaty, „walcząc” o jej jak najlepsze funkcjonowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ

hanna anzel, marek olszewski, gmina lubicz, edukacja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama