4°C zamglenie

Gmina Chełmża w kolejnej edycji projektu “Działaj lokalnie”. Będą granty!

Inwestycje, Gmina Chełmża kolejnej edycji projektu “Działaj lokalnie” Będą granty! - zdjęcie, fotografia

Program trwa dopiero dwa lata, a już odcisnął swoje piętno w wielu lokalnych środowiskach, które zrealizowały sporo ciekawych inicjatyw.

Program wprawdzie prowadzony jest jest przez Ośrodek Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie, ale gmina Chełmża od samego początku bierze w nim czynny udział. W 2016 roku mieszkańcy gminy złożyli 6 wniosków, z czego cztery otrzymały dotacje o łącznej wysokości 8 540 zł (6 tys. to wkład gminy). W ubiegłym roku cztery projekty dofinansowano łączną kwotą 10 200 zł (7,5 tys. to wkład gminy). Jak do tej pory w ramach projektu dofinansowano 26 projektów, na co przeznaczono w sumie 74 200 zł. Środki pochodzą od gmin partnerskich oraz z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

“Działaj Lokalnie” ma pokazać miejscowym społecznościom, jak wiele można osiągnąć, łącząc siły i działając na rzecz wspólnych interesów. O granty mogą ubiegać się nie tylko stowarzyszenia czy organizacje, lecz także grupy nieformalne. Dotychczasowi beneficjenci programu zgodnie chwalą współpracę z Ośrodkiem w Lisewie i gminami partnerskimi.

Gminy jeszcze nie przyjmują wniosków o dofinansowanie w bieżącej edycji. Zanim jednak urzędy umożliwią składanie wniosków, każdy z nich przeprowadzi spotkanie informacyjne dla zainteresowanych.

(Mateusz Srebniak)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Gmina Chełmża w kolejnej edycji projektu “Działaj lokalnie”. Będą granty! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się