Gmina Chełmża nagrodzona za międzynarodowy program

Inwestycje, Gmina Chełmża nagrodzona międzynarodowy program - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 26/06/2018 13:53

Gmina Chełmża została doceniona w prestiżowym konkursie za inicjatywę “Taniec i śpiew łączy kultury narodów”.

Program zainicjowany przez mieszkańców i władze gminy dotyczy współpracy z Mołdawią w zakresie edukacji. Głównym celem przedsięwzięcia są wymiany szkolne dla Polonii mołdawskiej z okolic Styrczy i Bielc. Pomysł i jego realizacja zostały docenione w prestiżowym Konkursie Gospodarczo-Samorządowym HIT Kujaw i Pomorza oraz Pomorza 2018.

Gmina Chełmża zdobyła w nim tytuł “HIT 2018” w kategorii edukacja, kultura i sport. Jak czytamy na stronie konkursu, wyróżnienie zostało przyznane za “współpracę Gminy Chełmża z Mołdawią w ramach własnej inicjatywy programowej Taniec i śpiew łączy kultury narodów”.

W ramach projektu odbyło się wiele wydarzeń mających zbliżyć do siebie obie strony. Mowa m.in. o koncercie “Dla Mołdawian” w Drzonówku, wysyłka darów do Mołdawii z okazji Bożego Narodzenia oraz wspomniane już wymiany, w czasie których uczestnicy uczyli się o historii i kulturze Mołdawii, zwiedzili Toruń i powiat toruński, odwiedzili najsłynniejsze w Europie mołdawskie piwnice win, najstarsze eremnie, najsłynniejsze świątynie prawosławne, dotarli do Dniestru, Kiszyniowa, Starego Orhei, Muzeum w Styrczy i wielu innych miejsc.

To z pewnością wielkie wyróżnienie dla wszystkich zaangażowanych w program. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że kapituła konkursu przyjęła w siedmiu kategoriach aż 256 zgłoszeń, a tylko 55 z nich spełniło wymagania regulaminowe.

W wyłonieniu laureatów ważną rolę odgrywają samorządy terytorialne, a zwłaszcza starostwa powiatowe. Na kapitułę składają się z kolei przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Ocenia ona poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Gmina Chełmża nagrodzona za międzynarodowy program komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama