Inne dyscypliny, Gladiatorzy powalczą puchar prezydenta centrum Torunia - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 24/09/2019 09:00

Przed nami Maraton Wioślarski na toruńskiej starówce. Druga edycja spektakularnego Run&Row Toruń 2019! pod patronatem prezydenta Michała Zaleskiego już 29 września. 

– Poczekaj, muszę złapać oddech...

– Dobry trening, co? Trzeba to powtórzyć!

– Daj spokój, chyba za rok…

Tak brzmiał dialog uczestników zeszłorocznej edycji Run&Row po zakończeniu wyścigu. Ziściło się życzenie sportowców! W niedzielę (29 września) toruńska starówka ponownie stanie się areną sportowych zmagań. 

Swój start zgłosiło już 6 wioślarskich “ósemek”. Zawodnicy klubów AZS AGH Kraków - Sekcja Wioślarska, KS AZS Wratislavia, LOTTO-Bydgostia, PTW Płock, AZS Szczecin Wioślarstwo, AZS UMK Toruń staną do boju pod pomnikiem Kopernika. W tym miejscu rozpocznie się niezwykle widowiskowy bieg. Osady (złożone z ośmiu zawodników i sternika) wspólnymi siłami, z łódką na plecach, ulicami Szeroką, Mostową i Bulwarem Filadelfijskim muszą przebiec do przystani AZS.

 – Tam łodzie zostaną zwodowane i rozpocznie się wyścig między mostami na Wiśle. Zawodnicy opłyną dwukrotnie most im. Józefa Piłsudskiego i most im. Ernesta Malinowskiego (kolejowy), a potem wrócą do przystani, skąd pobiegną ponownie na starówkę. Na mecie każda z załóg weźmie udział w rywalizacji na ergometrach. Czas, w jakim uporają się z poszczególnymi etapami zawodów, zdecyduje o zwycięstwie w RUN&ROW Toruń –  mówią organizatorzy zawodów.

Cztery kilometry biegu, sześć km na wodzie i cztery i pół km (każdy zawodnik po 500 metrów)  na ergometrach to ogromne wyzwanie. Zawody pozwolą wyłonić najmocniejszą wioślarską ekipę. Oprócz współpracy w zespole potrzebować będą również dopingu, dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w tej imprezie. 

Start pierwszej osady o godzinie 16:00. Wcześniej, już od 14:00 na Rynku Staromiejskim zabawy, okazja do spotkania z utytułowanymi wioślarzami i możliwość spróbowania swoich sił na profesjonalnych ergometrach. Zakończenie wyścigu planowane jest około godziny 18:00. Wtedy też nastąpi dekoracja na scenie przed Ratuszem Staromiejskim. Wioślarze walczą o puchar prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i nagrody pieniężne. Wyróżnione zostaną trzy najlepsze osady. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Podczas zeszłorocznej edycji sportowcy pokazali, co to znaczy “dać z siebie wszystko”. Z pewnością i tym razem możemy liczyć na maksymalne zaangażowanie z ich strony. 

Organizatorami imprezy są: AZS UMK Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Miasto Toruń. Partnerzy wydarzenia to: TORUŃ PLAZA, TZMO S.A., APATOR, BANK SPÓŁDZIELCZY W TORUNIU, PGE ENERGIA, ZDB Rogowo, CHAMPION GYM&FITNESS, JUBILER KARKOSIK, MAT-BUD, PERFEKT DOM, FIRMA POLI oraz SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W TORUNIU. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Piotr Lampkowski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wioślarze znów opanują toruńską starówkę. czas na ii edycję run&row - komentarze opinie

  • Szuwarów - niezalogowany 2019-09-24 10:18:47

    Tylko organizator niech zaopatrzy wszystkie ekipy w saperki, jak między mostami będą płynąć mogą utknąć na mieliznie☺

  • Gość vac - niezalogowany 2019-09-25 07:58:57

    Może lepiej O puchar MIESZKAŃCÓW Torunia,. Czy kasa przypadkiem nie jest z kasy miasta.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama