Genialny Keith Hornsby. Polski Cukier w Lidze Mistrzów!

Koszykówka, Genialny Keith Hornsby Polski Cukier Lidze Mistrzów! - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 29/09/2019 20:15

Polski Cukier Toruń odrobił stratę z pierwszego meczu kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Dzięki zwycięstwu 70:58 Twarde Pierniki, w niesamowitych okolicznościach, wywalczyły awans do fazy grupowej tych rozgrywek.

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów ekipa Polskiego Cukru Toruń przegrała w Finlandii z zespołem Karhu Basket Kauhajoki 82:93. W spotkaniu rewanżowym Twarde Pierniki musiały więc wygrać 12 punktami, żeby zapewnić sobie upragniony awans.

Od początku pojedynku na parkiecie dominowali torunianie. Goście mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Jednak koszykarze z  Kauhajoki utrzymywali różnicę punktów, która dawała im awans. Podopieczni Sebastiana Machowskiego nie mogli przez pierwsze dwadzieścia minut gry wypracować odpowiednio wysokiej przewagi. Obie ekipy raziły nieskutecznością. Stąd niski wynik po dwóch kwartach. Było 28:22 dla gospodarzy.

Koszykarze Twardych Pierników  dobrze rozpoczęli trzecią kwartę pojedynku. Kilka szybkich akcji i celnych rzutów dało im kilkunastopunktowe prowadzenie. Jednak końcówka tej części gry znów należała do gości, którzy zniwelowali straty do 9 "oczek". Ostatnie 10 minut spotkania torunianie rozpoczynali, prowadząc 49:40.

W decydującej części gry wynik wciąż oscylował wokół 10 "oczek" przewagi gospodarzy. Gracze z Finlandii trafili pierwszą z 22 prób za trzy. Swoisty pojedynek na "trójki" stoczyli Weaver i Davies, którzy po dwa razy trafili z dystansu. Właśnie celne rzuty "zza łuku" miały rozstrzygnąć o wyniku. Bojan Sarcevic zdobył sześć "oczek" w ostatniej minucie meczu. Ale to Keith Hornsby okazał się bohaterem Areny Toruń i trafił decydującą "trójkę" równo z końcową syreną. Gospodarze odrobili straty z pierwszego meczu i wygrali 70:58. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył bohater toruńskiej ekipy. Hornsby zapisał na swoim koncie 22 "oczka".

Polski Cukier Toruń - Karhu Basket Kauhajoki 70:58

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

koszykówka, liga mistrzów, polski cukier toruń,keith hornsby,  karhu basket kauhajoki - komentarze opinie