Gdzie na piwo w Toruniu?

Ciekawostki, Gdzie Toruniu - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/08/2016 15:54

Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony po ciężkim tygodniu w pracy, czy też jesteś turystą, który potrzebuje odetchnąć po podróży, dobre zimne piwko to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Podpowiadamy gdzie udać się, aby trafić do najlepszych toruńskich piwiarni.

W starej kamienicy numer 8 mieszczącej się przy Rynku Nowomiejskim mieści się najstarsza karczma w Toruniu i jedna z najstarszych w Europie, zwana Gospodą pod Modrym Fartuchem, która działa od 1489 roku. Od niedawna w gospodzie funkcjonuje także niezwykły bar, Krajina Piva, w którego ofercie znaleźć można ponad 200 rodzajów piw butelkowych oraz 12 kranów ze świeżym piwem. Będąc fanem rzemieślniczych browarów oraz poszukując miejsca z duszą i klimatem, nie można przejść obojętnie obok piwiarni Krajina Piva.

W luźnej i sympatycznej atmosferze spróbuje się najróżniejszych gatunków piw polskich i zagranicznych w Instytucie Piwa. W ofercie baru znajduje się ponad 100 marek piw butelkowych oraz kilka kijów z lanym piwem. Jak reklamują swój lokal sami barmani, jest to miejsce stworzone dla wszystkich, poszukujących nowych, piwnych doświadczeń. Instytut Piwa znajduje się pod adresem Gararina 152 naprzeciwko rektoratu UMK w Toruniu.

Lokalni patrioci nie pożałują odwiedzin w Browarze Staromiejskim Jan Olbracht, który znajduje się tuż przy Rynku Staromiejskim pod adresem Szczytna 15. Jest to centralny punkt starej części miasta, a tym samym popularne miejsce spotkań towarzyskich. W starej, gotyckiej kamienicy z XV wieku warzone są gatunki piw takie jak pils, pszeniczne, marcowe, aromatyczne ciemne oraz tworzone według własnej receptury piwo piernikowe. Jest to jedyne miejsce w Toruniu z instalacją do produkcji piwa, gdzie warzenie odbywa się na oczach gości.

Toruń obfituje w wiele innych klimatycznych pubów, których można nie tylko odpocząć, ale także zaznać muzycznej rozrywki lub smacznie zjeść.

Które miejce Waszym zdaniem jest najlepsze?

 

Reklama

Gdzie na piwo w Toruniu? komentarze opinie

  • gość 2018-07-31 15:46:49

    uwielbiam Toruń, zawsze jak tu jestem to wpadam na perełkę do lizarda

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama