12°C bezchmurnie

Francesco Napoli nie zawiódł. Wspaniałe Święto Kobiet w Lubiczu! [FOTO]

Choć kalendarzowy Dzień Kobiet dopiero w czwartek, to setki pań z gminy Lubicz swoje święto obchodziły już 3 marca. I to w jaki sposób!

Mało jest gmin w Polsce, które dla swoich mieszkanek przygotowują tak szumne i pełne atrakcji imprezy. Sobotnie Gminne Święto Kobiet w Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym było dopracowane w każdym calu. Frekwencja była lepsza niż na wielu koncertach wielkich gwiazd, nie zabrakło też innych atrakcji.

Bez pań świat by nie istniał! — zwrócił się do obecnych wójt Marek Olszewski. — W gminie Lubicz mamy aż 19 miejscowości. Święto Kobiet jest więc doskonałą okazją, do integracji naszych mieszkanek, poznania się, rozmowy.

Marek Olszewski mówił o wielu rolach, które kobiety pełnią na co dzień, biorąc na siebie masę obowiązków i życzył im przede wszystkim szacunku. Tradycyjnie też wręczył kwiaty wyłonionej z publiczności pani oraz przewodniczącej rady Hannie Anzel. Życzenia paniom złożył też poseł Jan Krzysztof Ardanowski, który jest mieszkańcem gminy.

Oprócz tego panie mogły wziąć udział w loterii fantowej, skorzystać z usług proponowanych przez stanowiska z rękodziełem czy biżuterią, a także przez punkty Biblioteki Publicznej, Fundacji “Trybik”, radcy prawnego i wielu innych oraz zjeść obiad wspólnie z wójtem Markiem Olszewskim. Wylosowano też około 300 pań, które otrzymały przeróżne nagrody!

Wiele działo się także na scenie, gdzie dla pań wystąpiły zespoły "Eden" i Akus" oraz grupa taneczna "Ragaton Girls". I tutaj nie zabrakło niespodzianki, którą był występ grupy "Alebabki i przyjaciele" składającej się radnych i dyrektorek szkół. Gwiazdą wieczoru był oczywiście Francesco Napoli, który nawiązał bardzo dobry kontakt z publicznością.

(Mateusz Srebniak)

fot. Urząd Gminy Lubicz

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Francesco Napoli nie zawiódł. Wspaniałe Święto Kobiet w Lubiczu! [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się