29°C bezchmurnie

Fitness o każdej porze? To jedna z zalet ćwiczenia w domu

Relaks, Fitness każdej porze jedna zalet ćwiczenia - zdjęcie, fotografia

Opcje, które możemy wybrać, gdy zaczynamy ćwiczyć, są praktycznie nieskończone. Siłownia, bieganie, sporty drużynowe. Dziś przyjrzyjmy się jednak ćwiczeniu w domowym zaciszu.

Każda z wymienionych wyżej możliwości ma swoje zalety. Jakie są te związane z pozostaniem w domu? Po pierwsze oszczędność. Koszty bowiem można ograniczyć do minimum, a nawet w przypadku decyzji o zakupie profesjonalnego sprzętu będzie to jednorazowy wydatek, który w skali dłuższego czasu może okazać się znacznie bardziej opłacalny niż karnety na siłownie.

Przy założeniu, że decydujemy się zakup roweru treningowego, trzeba liczyć się z jednorazowym wydatkiem w wysokości kilkuset złotych. Na przykład rower treningowy Essential marki Domyos to koszt w wysokości dokładnie 499 złotych. Z kolei za stepper tej samej marki zapłacimy 300 złotych mniej. Podkreślmy - są to jednorazowe wydatki, które przy zakupie sprzętu wysokiej jakość szybko się nie powtórzą.

Kolejnym plusem ćwiczenia w domu jest oszczędność czasu. Nie każdy mieszka w pobliżu siłowni czy fitness klubu. Czasem czas poświęcony na dojazdy i powroty będzie dłuższy niż ten spędzony na ćwiczeniach. Ponadto pozostanie w domu jest idealnym wyborem dla osób pracujących w miejscu zamieszkania lub opiekujących się dziećmi. W takich wypadkach każda chwila jest na wagę złota, a przecież w domu trenować można o każdej porze!

Warto wspomnieć o doborze programu treningowego. Zostając w domu, dajemy sobie całkowitą dowolność w jego ustalaniu. Dziś z łatwością znaleźć można w internecie setki filmów i tekstów instruktażowych, dzięki którym nauczymy się wykonywać nawet nieco bardziej skomplikowane ćwiczenia. Wiąże się to z kolejną zaletą - gdy znudzi nam się jakieś ćwiczenie, możemy od razu przejść do innego, a to jest trudne do zrealizowania w przypadku zajęć grupowych. Podobnie jest z trenerami - internet daje nam możliwość natychmiastowej zmiany naszego wirtualnego trenera.

Ostatnia - być może najważniejsza - zaleta jest taka, że nasz dom możemy urządzić dokładnie tak, jak sobie to wymarzymy. Nie będziemy musieli narzekać na niehigieniczne podejście do wspólnych sprzętów ani do na ich nieodpowiednie ustawienie. Jeśli zadbamy właściwie o swój własny komfort (np. inwestując w maty, gumy do stepu i kilka innych sprzętów), to zapewnimy sobie idealne warunki do ćwiczeń. Dodatkiem do takiego podejścia, jest fakt, że gdy sami wybierzemy się po sprzęt do sklepu sportowego (np. Decathlon), to z łatwością uzyskamy tam rady ekspertów, którzy do każdego klienta podchodzą indywidualnie.

(PC)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


decathlon toruń, fitness - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się