Elektronika nie pomogła, kierowca zawiódł. Porsche uderzyło w barierki na A1 [FOTO]

Wypadki, Elektronika pomogła kierowca zawiódł Porsche uderzyło barierki [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 08/08/2019 08:40

Bardzo niebezpieczny wypadek na autostradzie A1. Kierowca Porsche nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w bariery rozdzielające jezdnię.

We wtorek (7 sierpnia) na autostradzie A1, która łączy Gdańsk z Toruniem doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. W rejonie węzła Grudziądz na łuku drogi Porsche uderzyło w bariery rozdzielające jezdnię

– Auto z impetem pokonało przeszkodę i wjechało na jezdnię przeznaczoną do jazdy w przeciwnym kierunku. Na szczęście prowadzący samochód mężczyzna, który jechał sam wyszedł z opresji bez obrażeń. Pojazd został doszczętnie zniszczony – informuje nas asp. sztab. Jacek Jeleniewski z policji w Grudziądzu.

Przyczyną wypadku nie był alkohol. Policjanci informują nas, że kierowca był trzeźwy i dodają, że mężczyzna po prostu nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Tego dnia nawierzchnia autostrady A1 była mokra i zbyt szybka jazda doprowadziła do tego, że prowadzący auto stracił nad nim kontrolę. Kierowca został ukarany mandatem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Najnowocześniejsze systemy elektroniczne w pojeździe nie pomogą jeśli zawiedzie kierowca. Odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą to natomiast gwarancja bezpiecznej jazdy. Trasa szybkiego ruchu nie ma nic wspólnego z obowiązkiem szybkiej jazdy. Jeśli warunki jazdy stają się niekorzystne, na autostradzie należy także zwolnić – ostrzega Jacek Jeleniewski.

Zdjęcia z tego zdarzenia znajdziecie pod tytułem newsa.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wypadek na a1, wypadek porsche na a1, auto wjechało w barierki - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 07:14:41

    Przyczyną wypadków u kierowców brak wyobraźni, brak mózgu!

  • gość 2019-08-13 11:49:15

    Polaczki nie dorośli do jazdy autami,prymitywne bydło ,powinni odpowiadać jak za morderstwo.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama