17°C bezchmurnie

Efektowne zwycięstwo Pomorzanina Toruń

Hokej na trawie, Efektowne zwycięstwo Pomorzanina Toruń - zdjęcie, fotografia

W drugim spotkaniu w tym sezonie na własnym boisku zawodnicy Pomorzanina Toruń pokonali HKS Siemianowiczankę 7:1. Było to czwarte zwycięstwo torunian w rozgrywkach, co więcej, objęli oni prowadzenie w tabeli. Hat-tricka w meczu ustrzelił Krystian Makowski.

Pomorzanin, po ostatnim nieudanym spotkaniu w Poznaniu, był faworytem potyczki z Siemianowiczanką, ale zawodnicy ze Śląska w ostatnich meczach prezentowali dobrą formę i chcieli potwierdzić swoją dypozycję w Toruniu. Początek meczu zwiastował, że podopieczni trenera Pawła Siegela będą równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie w słupek toruńskiej bramki trafił Jakub Cholewa. Torunianie szybko jednak opanowali sytuację na boisku i przejęli inicjatywę. Efektem tego były krótkie rogi. Niestety, brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji. Najbliżej powodzenia był tuż przed końcem pierwszej kwarty Arkadiusz Rutkowski. Piłka po jego strzale minimalnie minęła światło bramki. W drugiej kwarcie torunianie jeszcze podkręcili tempo akcji ofensywnych czego efektem były zdobywane bramki. W 23 minucie na rajd prawą stroną zdecydował się Krystian Makowski, wbiegł w półkole strzałowe, oddał piłkę do Michała Kunklewskiego, a ten umieścił ją w siatce gości. Niespełna 120 sekund było już 2:0. Piąty w meczu krótki róg zawodnicy gospodarzy, wreszcie, zamienili na gola. Strzałem przy słupku Marka Kompałę pokonał kapitan zespołu toruńskiego. Do końca pierwszej połowy gospodarze mieli kolejne szanse na zdobycie bramki, ale dopiero ostatnia akcja przyniosła powodzenie. Rozgrywany już po gwizdku arbitra krótki róg na bramkę zamienił ponownie Krystian Makowski i było 3:0.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie torunianie błyskawicznie ruszyli do ataku i w ciągu 10 minut rozstrzygnęli losy rywalizacji. W 38 minucie trafił Rafał Szrejter, podwyższając na 4:0. W 42 minucie Marek Kompała aż dwukrotnie został pokonany. Najpierw, po asyście Arkadiusza Rutkowskiego, trafił po raz trzeci w meczu Krystian Makowski, a chwilę później indywidualną akcją Sebastian Sellner podwyższył na 6:0. Trener Piotr Żółtowski wobec wysokiego prowadzenia zdecydował się nieco częściej rotować składem, dając więcej szans gry Adrianowi Makowskiemu i Arturowi Kościelskiemu. Gościom w 48 minucie udało się zdobyć gola - jak się później okazało - honorowego. Mocnym strzałem przy lewym słupku bramki strzeżonej od początku drugiej połowy przez Michała Śliwińskiego popisał się Jakub Cholewa. Czwarta kwarta była w pełni kontrolowana przez torunian, którzy długo rozgrywali piłkę. Efektem tego było jeszcze jedna bramka zdobyta przez Arkadiusza Rutkowskiego, który ustalił wynik meczu na 7:1.

Pomorzanin Toruń - Siemianowiczanka 7:1(3:0)

1:0 Michał Kunklewski (23), 2:0 Krystian Makowski (25R), 3:0 Krystian Makowski (35R), 4:0 Rafał Szrejter (38), 5:0 Krystian Makowski (42), 6:0 Sebastian Sellner (42), 6:1 Jakub Cholewa (48), 7:1 Arkadiusz Rutkowski (66)