9°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Samorządu terytorialnego — wspaniałe święto w Lubiczu

Imprezy, Dzień Samorządu terytorialnego wspaniałe święto Lubiczu - zdjęcie, fotografia

Na uczestników Dnia Samorządu Terytorialnego w Lubiczu czekała masa atrakcji; wyróżnienia, promocja monografii „Gmina Lubicz. Bez granic”, wystawa archiwalnych fotografii oraz koncert „Kochamy polskie piosenki”.

Wójt Gminy Lubicz Marek Olszewski już w pierwszych wolnych wyborach 27 maja 1990 roku został Przewodniczącym Rady Gminy Lubicz. Nie zdążył jednak dokończyć kadencji na tym stanowisku, gdyż został wybrany na wójta. – Po roku 1989 szybko zauważono, że Polska będzie mogła dobrze funkcjonować tylko wtedy, kiedy powołany zostanie nowy samorząd terytorialny. W tym czasie wspólnie wiele zbudowaliśmy – mówił podczas gminnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się w szkole w Lubiczu Górnym.

W trakcie obchodów przyznano wiele wyróżnień. Za swoją działalność na rzecz społeczności wyróżnienia w postaci witraży z wizerunkiem św. Andrzeja, patrona gminy otrzymali: Marian Sulecki – sołtys Krobi, Katarzyna Rubiszewska – organizatorka Młodzieżowych Spotkań Fotograficznych w Młyńcu Pierwszym, Robert Chrobak – prezes KS „Flisak” Złotoria oraz Jarosław Gryckiewicz, prezes Fundacji „Okruszek Szczęścia”.

Statuetkę św. Andrzeja od Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Anzel otrzymał także Marek Olszewski. Hanna Anzel odczytała list gratulacyjny, w którym pisała: „Jako wieloletniemu gospodarzowi naszej gminy dziękujemy dziś za Pańską oddaną służbę – za wytrwałość, cierpliwość, otwartość na ludzi i zrozumienie dla ich codziennych potrzeb. Dziękujemy za to, że nigdy nie zapomniał Pan, że praca samorządowca to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi. Za to, że we wszystkich trudnych decyzjach kieruje się Pan zawsze dobrem naszej społeczności”.

Marek Olszewski i Hanna Anzel podziękowali także wszystkim pozostałym przewodniczącym, wręczając im jako jednym z pierwszych nową monografię „Gmina Lubicz. Bez granic” autorstwa Marka Pawłowskiego.

Ponadto w czasie uroczystości każdy mógł podpisać marszałkowską „Deklarację niepodległości”, a także obejrzeć wystawę „Gmina Lubicz w obiektywie naszych przodków”, którą Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu przygotowała z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czasie uroczystości hymny państwowy i gminny zaśpiewał chór „Gaudium Cantates” działający pod dyrekcją Aleksandry Sidor i Ariela Radomińskiego przy SP w Lubiczu Górnym, a taniec z biało-czerwonymi flagami wykonały dziewczęta ze szkoły w Grębocinie przygotowane przez Magdalenę Kuster.

W drugiej części w otwartym dla wszystkich chętnych koncercie „Kochamy polskie piosenki” utwory, m.in. Osieckiej, Wodeckiego czy Zauchy zaśpiewali absolwenci uczelni muzycznych. Koncert poprowadził znakomity dziennikarz z radiowej „Trójki” Piotr Baron.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Dzień Samorządu terytorialnego — wspaniałe święto w Lubiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się