Działka na Bydgoskim sprzedana za prawie 700 tys. zł. Wiemy, co tam powstanie

Biznes, Działka Bydgoskim sprzedana prawie Wiemy powstanie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Arkadiusz Kobyliński 25/11/2019 09:00

Miasto sprzedało kolejną działkę na Bydgoskim Przedmieściu. Tym razem chodzi o nieruchomość znajdującą się na rogu ulic: ks. J. Popiełuszki i Rybaki 7.

Ta transakcja to efekt intensywnej promocji, skierowanej do inwestorów chętnych prowadzić swoją działalność w naszym mieście. Boom inwestycyjny zapowiadany jakiś czas temu powoli staje się faktem. - Działka dość długo znajdowała się w ofercie miejskich nieruchomości, jednak przetarg odbył się po raz pierwszy - informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. 

Teren znajdujący się na Bydgoskim Przedmieściu zajmuje powierzchnię ok. 0.15 ha. Od toruńskiej starówki dzieli go jedynie 400 metrów. Do tego atrakcyjność miejsca podkreśla sąsiedztwo ogrodu Zoobotanicznego i otaczającej go zieleni. Na obszarze działki znajduje się też dwukondygnacyjny budynek mieszkalny z XIX wieku. 

Właśnie w nim nabywca nieruchomości planuje otworzyć pracownię konserwatorską, w której zajmie się renowacją przedmiotów o historycznym znaczeniu. - Obiekt został wpisany do rejestru zabytków z racji wartości historycznej i architektonicznej, w związku z tym nabywca uzyskał 20% bonifikaty od ceny nieruchomości uzyskanej w przetargu. Ostateczna kwota, która płynie do miejskiej kasy to 656 945 zł - podaje CWB. Budynek jest wyposażony w podstawowe instalacje.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. CWB

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Działka na Bydgoskim sprzedana za prawie 700 tys. zł. Wiemy, co tam powstanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama