14°C bezchmurnie

Dron wykrył na Wrzosach spalanie odpadów! Jaka reakcja właściciela domu? [WIDEO]

Do pieca wkładasz śmieci? To nad Twoim domem może pojawić się dron, a to nie wróży dla Ciebie nic dobrego...

Interwencja eko-patrolu Straży Miejskiej w Toruniu. Funkcjonariusze za pomocą zakupionego w zeszłym roku drona ujawnili spalanie odpadów. Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek nad ranem.

- Strażnicy patrolujący toruńskie osiedle Wrzosy otrzymali zgłoszenie od przechodnia o gryzącym dymie wydobywającym się z komina jednego z domów na tym osiedlu - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. - Tak się złożyło, że patrolem podejmującym interwencję był eko-patrol dysponujący dronem wraz z aparaturą do badania zanieczyszczeń powietrza.

Krótko po tym jak strażnicy-operatorzy drona uruchomili sprzęt zgłosił się do nich właściciel jednego z budynków, nad którym latało urządzenie. Mężczyzna nie miał innego wyjścia, jak przyznać się do spalania w piecu odpadami (w tym przypadku płyt OSB). I rzeczywiście tak zrobił - sprawca spalania odpadów otrzymał mandat.

Dron ma służyć Straży Miejskiej nie tylko w sezonie grzewczym. - Planujemy w tym roku wyposażyć pojazd w specjalną kamerę, dzięki czemu będziemy go mogli wykorzystywać jako mobilne centrum monitoringu, m.in. podczas różnych imprez odbywających się w naszym mieście - dodaje Jarosław Paralusz.

Zakup samochodu specjalistycznego, drona, urządzenia pomiarowego i detektora gazów kosztował 250 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

dron, toruń, dron straży miejskiej, spalanie odpadów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się