Drogowy absurd w Toruniu. Nietypowa przeszkoda na parkingu!

Drogi, Drogowy absurd Toruniu Nietypowa przeszkoda parkingu! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 21/07/2019 10:28

Kierowcy widzieli już nie jeden drogowy absurd. Tym razem sprawa dotyczy wyremontowanego parkingu na toruńskim Rubinkowie.

Parking znajdujący się przy ulicy Łyskowskiego 3-11 na toruńskim Rubinkowie doczekał się generalnego remontu. Na uwagę zwraca pewien istotny szczegół. Na jednym z wytyczonych miejsc parkingowych stoi... skrzynka elektryczna.

- Nominujemy Projektanta odpowiedzialnego za remont parkingu przy Łyskowskiego 3-11 do Nagrody betonowej kostki, buble w przestrzeni publicznej - pisze Pan Maciej, który zwraca też uwagę na inne niedogodności. Chodzi o niebezpieczny wjazd i spore fragmenty wyłączone z parkowania.

Skrzynka elektryczna znajduje się na jednym z miejsc parkingowych.

W ostatnim czasie głośno było także o barierkach, które pojawiły się na ścieżce rowerowej po obu stronach jezdni przy ul. Przy Skarpie na os. Na Skarpie w Toruniu. Sprawą zajął się nawet TVN 24.

Kontrowersyjny pomysł na poprawę bezpieczeństwa.

Zdaniem części rowerzystów to drogowy absurd, ale urzędnicy przekonują, że tu chodzi o bezpieczeństwo rowerzystów. W tym miejscu często dochodziło do wypadków z udziałem jednośladów, stąd decyzja o ustawieniu barierek. Takie rozwiązania stosowane są także w innych krajach.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

fot. nadesłane

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, rubinkowo, drogowy absurd, parking, łyskowskiego - komentarze opinie

  • gość 2019-07-22 07:07:07

    Drodzy "kierowcy" musicie ominąć tą skrzynkę ,tak ja my rowerzyści musimy omijać te debilne barierki ,które nam postawiono na drodze rowerowej.

  • Arturo - niezalogowany 2019-07-22 11:41:06

    Na tym jak i innych niedawno wyremontowanych parkingach tworzą miejsca dla osób niepełnosprawnych (tzw. koperta) niezgodnie z ustawą! Według prawa to miejsce jest jak każde inne i może bezkarnie parkować na niej każdy! Wszystkie wyznaczone miejsca powinny mieć całą powierzchnię zamalowaną na niebiesko, a nie jakieś wzorki! Wszystkie te trójkąty są do poprawki!! W dniu 03-07-2015 r. ogłoszone zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. 2015 poz. 1314), które weszło w życie z dniem 2015-10-08. Z treści ww. nowej regulacji wynika w sposób oczywisty, że obowiązek naniesienia koloru niebieskiego dotyczy całego obszaru stanowiska postojowego wyznaczonego dla uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej lub dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę.

  • gość 2019-07-24 10:57:39

    To już nie jest śmieszne, to wręcz tragiczne. Jak oni to odebrali, gdzie był kierownik budowy, inspektor nadzoru i ten cały inwestor. Zapomniałem 100% cena przy przetargu wiec co się dziwić.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama