Drogi wokół Torunia zyskają nową jakość. Powiat otrzymał z FDS aż 18 mln zł

Powiat toruński, Drogi wokół Torunia zyskają nową jakość Powiat otrzymał - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Arkadiusz Kobyliński 20/09/2019 10:43

Środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do powiatu toruńskiego oraz sześciu leżących na jego terenie gmin.

Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Toruniu, przedstawiciele lokalnych samorządów odebrali z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Wicewojewody Kujawsko-Pomorskim Józefa Ramlaua decyzję o przekazaniu środków na inwestycje drogowe. 

Warto podkreślić, że prace związane z przygotowaniem projektów opierały się na współpracy pomiędzy władzami jednostek samorządowych. Tego wymagały kryteria przyznawania wsparcia w ramach Funduszu, czyli m. in. poprawa bezpieczeństwa na drogach gminnych i powiatowych, zapewnienie spójności dróg publicznych czy uatrakcyjnienie terenów inwestycyjnych.

Powiat toruński wybrał do modernizacji trzy odcinki tras. Droga Chełmża–Brąchnowo–Pigża zostanie rozbudowana na odcinku ok. 400 metrów. Prawie 5 km drogi powiatowej  pomiędzy Gostkowem a Papowem Toruńskim ulegnie kompleksowej modernizacji. Uwzględniono również przebudowę ciągu komunikacyjnego dróg powiatowych relacji Dąbrowa Chełmińska–Bolumin–Skłudzewo oraz drogi powiatowej relacji Gierkowo–Skłudzewo–Rzęczkowo.

– Nasze inwestycje są w pełni przygotowane, już jesteśmy po przetargach, podpisujemy umowy z wykonawcami. – powiedział Starosta Toruński Marek Olszewski To jest ogromna pomoc, ogromny krok do przodu i szansa na rozwój gospodarczy oraz poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

Dofinansowania planowanych modernizacji otrzymały również gminy. Obrowo i Łubianka - na trzy inwestycje, gmina Czernikowo na dwa projekty i po jednym gminy: Lubicz, Chełmża i Zławieś Wielka. – Drogi są krwiobiegiem gospodarki, cieszę się więc, że ten program dotyczący rozwoju sieci dróg lokalnych również tu znajduje partnerów, którzy chcą z niego korzystać –  powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Program będzie kontynuowany w kolejnych latach. Łączna kwota, która zostanie przekazana na modernizację dróg w powiecie toruńskim to prawie 18 mln zł (17.712.300 zł).

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Powiat toruński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

powiat toruński, drogi, modernizacja, fundusz dróg samorządowych, marek olszewski - komentarze opinie

  • gość 2019-09-22 12:28:46

    czy to tak naprawdę trudno dać mapkę z tymi drogami do remontu?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama