Drapieżny ssak biegał po działce mieszkańca Torunia!

Straż Miejska, Drapieżny biegał działce mieszkańca Torunia! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 06/10/2019 11:41

Kolejna interwencja Straży Miejskiej w Toruniu. Tym razem eko-patrol odłowił jenota, który znalazł się przy ul. Grzybowej.

Niecodziennego gościa znalazł na swojej posesji mieszkaniec ul. Grzybowej w Toruniu. Okazał się nim jenot. To gatunek drapieżnego ssaka należącego do rodziny psowatych.

Skierowany na miejsce zdarzenia eko-patrol odłowił zwierzę przy użyciu specjalistycznego sprzętu. - Ponieważ jenot nie posiadał żadnych obrażeń został wypuszczone przez strażników na wolność - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Przypomnijmy, kilka dni temu na portalu "Oto Toruń" informowaliśmy Was o tym, że pracownicy MPO w śmieciarce zauważyli węża. W tym przypadku również interweniowali funkcjonariusze z eko-patrolu.

W pojeździe do wywozu śmieci znajdował się wąż boa tęczowy kolumbijski. Strażnicy odłowili gada i przewieźli do specjalisty ofiologa, u którego pozostał pod opieką do czasu odnalezienia właściciela.

Boa tęczowy to gatunek węża z rodziny dusicieli, jeden z przedstawicieli podrodziny Boa. Jest jednym z łatwiejszych w chowie dusicieli. Jego cechą charakterystyczną jest wyraźny, metaliczny połysk łatwo zauważalny w naturalnym, jak i sztucznym świetle.

(AM)

fot. Straż Miejska w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

jenot, toruń, eko-patrol, straż miejska - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama