Dramat Get Well Toruń w meczu sezonu na Motoarenie...

Get Well Toruń, Dramat Toruń meczu sezonu Motoarenie - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 21/06/2019 21:25

Sensacja w IX kolejce PGE Ekstraligi. Get Well Toruń przegrał na własnym stadionie z Motorem Lublin aż 37:53.

Przed spotkaniem sztab szkoleniowy Get Well Toruń zdecydował, że do składu powróci Rune Holta. Jednak już w pierwszym biegu Norweg z polskim paszportem został zmieniony przez Jacka Holdera. Szybko się okazało, że to nie była dobra decyzja. Młody Australijczyk przegrał na dystansie z Pawłem Miesiącem i dojechał na ostatnim miejscu. Na szczęście pierwszy na linii mety był jego starszy brat. Niestety później gospodarzom nie pomogli juniorzy. Najpierw w drugim biegu przegrali podwójnie z młodzieżowcami z Lublina, a w wyścigu czwartym Jason Doyle dojechał za Mikkelem Michelsenem, a Igor Kopeć-Sobczyński za Wiktorem Trofimowem i po pierwszej rundzie było 15:9 dla gości.

Druga seria nie przyniosła przełamania. W dodatku w piątej gonitwie… Andreas Jonsson wygrał pierwszy bieg w tym sezonie, a Niels Kristian Iversen nie poradził sobie z Pawłem Miesiącem i Motor prowadził ośmioma „oczkami”. Na domiar złego lublinianie wygrali siódmy pojedynek 4:2 i na tablicy świetlnej widniał wynik 26:16 dla Motoru. 

Dopiero w dziewiątym biegu gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo! Para Jason Doyle-Chris Holder pokonała 4:2 duet Grigorij Łaguta-Dawid Lampart. Niestety w pozostałych wyścigach trzeciej serii padł wynik 3:3 i Get Well przegrywał aż ośmioma punktami.

Ostatnia część meczu przed biegami nominowanymi była gwoździem do trumny Get Well. Najpierw w 11. wyścigu sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach wykluczył Jacka Holdera, a osamotniony Jason Doyle przegrał z dobrze dysponowanym Pawłem Miesiącem. W kolejnej gonitwie natomiast wygrał... junior Wiktor Lampart, a trzeci do mety dojechał Andreas Jonsson i stało się jasne, że Get Well nie wygra tego meczu. W dodatku w 13. biegu doszło do kompromitacji gospodarzy. Bracia Holderowie przegrali podwójnie z Michelsenem oraz Lampartem i Motoarena ucichła...

Biegi nominowane nie miały już żadnego znaczenia. Motor nie dość, że wygrał spotkanie to zgarnął także punkt bonusowy. Jednak warto odnotować, że w obu wyścigach padł wynik remisowy i ostatecznie Motor zwyciężył aż 53:37.

Get Well Toruń:

9. Chris Holder (3,2,1,1,2) 9

10. Rune Holta  (0) 0

11. Niels Kristian Iversen (2,0,3,2,1*) 8+1

12. Norbert Kościuch (1*,2,0,2) 5+1

13. Jason Doyle (2,3,3,3,2,1*) 14+1

14. Filip Nizgorski (0,0) 0

15. Igor Kopeć-Sobczyński (1,0,0,0) 1

16. Jack Holder (0,w,0) 0

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

get well toruń, pge ekstraliga, motor lublin - komentarze opinie

  • gość 2019-06-21 22:46:03

    Szkoda tych ludzi co wierzyli, że torunianie jeszcze się obudzą

  • KSA - niezalogowany 2019-06-21 22:55:12

    Frątczak wróc!

  • Edmund - niezalogowany 2019-06-22 00:34:14

    Serce się kraje oglądając obecny sezon..
    Pozwolę sobie wyrazić własna opinię. Choć nie każdy musi się z nią zgodzić.
    Stare mądre powiedzenie mówi, że
    - Ryba psuje się od głowy.

    Myślę, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest ustąpienie z roli Prezesa Klubu Pana Termińskiego.

    Od kiedy objął stanowisko kierownicze klub systematycznie zmierza ku upadkowi. Nieprofesjonalne wielokrotne wypowiedzi w prasie i złe dobieranie składów drużyny na poziomie Ekstraligowym to główny powód obecnej sytuacji / czyt. dziurawa druga linia, brak młodzieży/.
    Niestety kierowanie się sentymentem do zawodników czy dobieranie zawodników, którzy już kilkakrotnie zawiedli klub, nie jest żadnym realnym kierunkiem do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu.

    Jeśli chcesz się liczyć w Ekstralidze musisz dobrać skład na miarę Ekstraligi. Tu nie ma miejsca na wróżenie i dawanie szans. Jesteś słaby lub silny - i tyle. Lekcje z minionych lat dobrze odrobił Grudziądz i Lublin. Niestety w toruńskim klubie, nawet baraże z Gdańskiem nic nie zmieniły w błędnym myśleniu zarządzających. Kierowany przez Pana osobę klub skutecznie pozbył się swoich zasłużonych ludzi, którzy zatrudnili się w innych ośrodkach. Na pewno to ich bardzo boli - ale nie dziwie się im, ponieważ jeśli nie traktuje się ludzi poważnie, ludzie podobnie - nie traktują cię poważnie..

    To karygodne, że przez kilka minionych lat nie wyciągnięto żadnych wniosków z beznadziejnych sezonów.. Możliwe że był/jest zły negocjator lub doradca.

    Zawodniką z całego serca życzę zapału i woli walki, którą przez lata godnie z Aniołem na piersi reprezentowali tacy zawodnicy jak: Wojciech Żabiałowicz, Mirosław Kowalik, Wiesław Jaguś i wielu innych. Przez długie lat nasi zawodnicy ambicją i wola walki wygrywali wiele meczy. Zostawiali serce i zdrowie na każdym metrze toru.

    Szanowni Zawodnicy musicie zrozumieć że dźwigacie na swych barkach pokoleniowa tradycje i historię wspaniałych zawodników broniących barw Torunia. To dla wielu kibiców sposób na życie. To coś więcej niż kilka odjechanych kółek w tumanach kurzu.. To tradycja i honor.
    Jeśli tylko zechcecie dacie rade - nie zapomina się jazdy w lewo.. pomoże szybki sprzęt i wola walki. Tylko spokojem i mobilizacją możecie jeszcze cos zdziałać. Walczmy do końca ! Dopóki piłka w grze..

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 07:25:36

    Po 13 biegu Motoarena ucichła??? Wcale nie ucichła!!!, przecież bardzo dobrze było słychać MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 07:26:04

    Po 13 biegu Motoarena ucichła??? Wcale nie ucichła!!!, przecież bardzo dobrze było słychać MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR!!!

  • Eror - niezalogowany 2019-06-22 07:46:51

    Najdroższy i najpiękniejszy obiekt żużlowy w kraju będzie areną zmagań I ligowców....Dramatyczna postawa żużlowców poza jedynym Doylem który generalnie wywiązywał się ze swojej roli niestety przyniosła taki, a nie inny efekt....Może takie swoiste katharsis wyjdzie klubowi na dobre..I pozwoli się dorobić juniorów, którzy coś potrafią jeździć-vide choćby Lublin który juniorami wygrywa mecze.

  • gość 2019-06-22 09:18:22

    Mecz w Toruniu COŚ NIESAMOWITEGO MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR Macie naprawdę fajny stadion

  • gość 2019-06-22 09:20:03

    Mecz w Toruniu COŚ NIESAMOWITEGO Tak to już bywa że jeden musi przegrać MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR Macie naprawdę fajny stadion

  • AdamM - niezalogowany 2019-06-22 10:23:03

    a ja słyszałem (może się przesłyszałem) "Apator wróć"?!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 10:47:16

    Z calym szacunkiem ale właśnie za brak rodowitych Toruniakow klub zapłaci spadkiem z ligi. Bez jaj teraz beda jeszcze ciezsze mecze i druzyny. Toruń spada z ligi

  • ELANA TORUŃ - niezalogowany 2019-06-22 11:37:51

    TORUŃ JEDEN KLUB TYLKO
    ELANA TORUŃ

  • GośćAA - niezalogowany 2019-06-22 12:15:06

    Zatrudnic kobiety ,a te cioty co udaja zuzlowcow wywalic razem z zarzadem na zbity pysk,utworzyla sie klika i rozdaje karty.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 15:32:34

    Juniorzy tragedia od początku do zmiany i Jack Holder cały sezon za Holtę tak powinno być od początku a teraz 1 liga już nic nie pomoże

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 16:15:44

    A co to jest ELANA jakaś ściera do podłogi?

  • Magic - niezalogowany 2019-06-22 18:06:14

    Ludzie jak p Terminski odejdzie to skończą się pieniądze. Jakim trzeba być imbecylem pisząc że Terminski musi odejść. Dobrze odejdzie a wraz z nim najwyższy budżet w lidze. I co wtedy będziemy kwestowali pod ratuszem założymy fundację ???? Ludzie zastanówcie się proszę za nim coś napiszecie. Nic tak nie wkurza jak głupota ludzka a czytając te opinie opadlem z sił
    Karkosik zły Terminski zły
    Za to kibic toruński jest cacy.
    Panie Terminski szkoda Pana ciężko zarobionych pieniędzy
    Głupi ludzie i tak tego nie doceniają

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 18:54:17

    ŚciERA wibrator Toruń pry pry pry
    Tyle pieniędzy a tu hehehe.cieniasy w klubie i na ulicy .tylko ELANA W TORUNIU

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 20:11:38

    Tylko spermoelana

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 20:26:47

    Ciota jesteś w życiu i na mieście to jedyna droga cwelana żeby być niby kimś haha tylko patologia tam trafia i ciamajdy życiowe hehe

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 21:37:28

    Ktoś tu napisał Karkosik Terminski...cóż Terminski mógłby za tym pierwszym torbę nosić, to po pierwsze po drugie czas pokazał że nie rozumie żużla kompletnie, chodzilo mu tylko o senackie koryto...jego decyzje doprowadziły do pogrzebania żużla w Toruniu, po spadku pozegnamy się z tą dyscypliną na wiele lat - myślę tu o ekstralidze- lub na zawsze...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 21:44:30

    Patologia ktora ma dwoch ojcow lbgt ole

  • Gość - niezalogowany 2019-06-23 11:53:11

    Podziękowania dla terminskiego za to, że toruński klub w ciągu kilku zaledwie sezonów stal się z gracza ekstraligowego walczącego o medale zwykłym pierwszoligowcem.

  • Tratwa - niezalogowany 2019-06-23 15:44:23

    I co teraz zabik powie?że jest świetny team spirit? Nigdy tak źle z juniora nie było jak za jego czasów. Nigdy tak źle nie było z seniora i jak za jego czasów kiedy został jednym z trio trenerów. Dziękujemy karolu