Ciekawostki, Torunia przyjechali goście Małych Sundajskich Zachodnich - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
05/12/2018 10:34

Przedstawiciele marszałkowskiej administracji podjęli 4 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim gości z indonezyjskich Małych Wysp Sundajskich Zachodnich. Na czele delegacji stał gubernator prowincji Zulkieflimansyah, z którym marszałek Piotr Całbecki rozmawiał między innymi o rozwoju współpracy gospodarczej i kształceniu studentów z Indonezji w naszym regionie.

- Celem wizyty jest przede wszystkim nawiązanie bilateralnej współpracy z tym wyspiarskim regionem – kiedyś dotkniętym kataklizmem, a dziś odbudowującym się – który szuka kontaktów na całym świecie, również w Polsce i naszym regionie. Po pierwsze, żeby nawiązać współpracę w zakresie kształcenia na uniwersytetach studentów indonezyjskich, a po drugie by współpracować w zakresie rozwoju ruchu turystycznego i innych obszarów gospodarczych – mówi marszałek Piotr Całbecki

- Studenci z Indonezji studiują już w Warszawie, mamy nadzieję że od przyszłego roku będzie ich więcej, nie tylko w stolicy, ale także innych polskich miastach. Dlaczego myślimy o wysyłaniu naszych studentów do Polski? Polskie firmy są zainteresowane inwestycjami w naszym kraju. Chcemy, by Indonezyjczycy zrozumieli w jaki sposób myślą i działają Polscy przedsiębiorcy, a Polacy poznali nasze standardy i potencjały oraz chętniej realizowali u nas swoje projekty – powiedział gubernator Zulkieflimansyah.

Indonezyjska prowincja Nusa Tenggara Barat obejmuje zachodnią część archipelagu Małe Wyspy Sundajskie (z wyjątkiem wyspy Bali, która tworzy odrębną prowincję). Region o powierzchni 20 tys. km kw. zamieszkuje 4,7 miliona osób. Największymi wyspami są Lombok i Sumbawa, główne miasta to Mataram i Bima. Podstawę gospodarki stanowią turystyka, rolnictwo, rybołówstwo oraz wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego.

Kujawsko-Pomorskie odwiedziła 10-osobowa grupa przedstawicieli prowincji. Wśród nich byli gubernator Zulkieflimansyah z małżonką oraz przedstawiciele mediów i uczelni. Po rozmowach w Urzędzie Marszałkowskim nasi goście spotkali się z przedstawicielami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zaplanowano także krótki spacer po toruńskiej Starówce.

To kolejna wizyta gości z Indonezji w naszym regionie – w marcu samorządowe władze województwa podejmowały przedstawicieli ambasady Republiki Indonezji w Polsce, a także delegację z 3,5-milionowego miasta Surabaja – znaczącego ośrodka przemysłowego oraz stolicy prowincji Jawa Wschodnia.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Reklama

Do Torunia przyjechali goście z Małych Wysp Sundajskich Zachodnich komentarze opinie

Dodajesz jako: |