4°C zamglenie

Dlaczego niektóre części Motoareny na ostatnim meczu ligowym były zamknięte?

Get Well Toruń, Dlaczego niektóre części Motoareny ostatnim meczu ligowym były zamknięte - zdjęcie, fotografia

Get Well Toruń na ostatnim meczu ligowym musiał zamknąć sektory na trybunie głównej oraz strefie niebieskiej.

Spostrzegawczy kibice, którzy zgromadzili się na ostatnim meczu ligowym na Motoarenie dostrzegli, że niektóre części Motoareny były zamknięte dla kibiców. Chodziło dokładnie o sektory: S0, S3 na trybunie głównej oraz U poziom 1, U poziom 2 na strefie niebieskiej. To miejsca przy tak zwanym wejściu na pierwszy łuk. 

Zamknięte niektóre części stadionu to konsekwencje, które musiał ponieść klub jeszcze za mecz z GKM-em Grudziądz z ubiegłego sezonu. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Motoarenę odwiedzili kibice Elany Toruń. Najpierw przechadzali się i dopingowali na strefie niebieskiej, a potem chcieli dostać się na strefę czerwoną, gdzie zasiadają VIP-y. Kibice Get Well zaczęli uciekać w bezpieczniejsze miejsca. W końcu na wysokości zadania stanęła ochrona, która rozdzieliła kibiców wszystkich drużyn. 

Kilka dni po zakończeniu tego spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy przedstawił Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi pismo, w którym poinformował o niesatysfakcjonującym zabezpieczeniu spotkania. 

- Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwrócił się do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania administracyjnego w kierunku art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, mającego na celu wydanie decyzji o zakazie przeprowadzenia przez KS Get Weil Toruń meczów z udziałem publiczności na Motoarenie - informuje Oto Toruń rzecznik wojewody Adrian Mól.

Po zapoznaniu się z informacjami od Komendanta Wojewódzkiej Policji, wojewoda Bogdanowicz zdecydował, że podczas meczu Get Well Toruń - GKM Grudziądz zostanie zamknięta cała strefa zielona. Jednak z tą decyzją nie zgodził się toruński klub i złożył odwołanie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ostatecznie szef MSWiA Joachim Brudziński zdecydował, że podczas meczu Get Well Toruń - GKM Grudziądz 29 kwietnia 2018 roku zamknięte będą sektory: S0, S3 na trybunie głównej oraz U poziom 1, U poziom 2 na strefie niebieskiej.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Dlaczego niektóre części Motoareny na ostatnim meczu ligowym były zamknięte? komentarze opinie

  • gość 2018-05-15 13:27:08

    ale jedziecie po ddt hahah

  • ren - niezalogowany 2018-05-15 13:29:08

    aż miło

Dodajesz jako: Zaloguj się