Derby dla Torunia. Hornsby rozbił Astorię!

Koszykówka, Derby Torunia Hornsby rozbił Astorię! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 05/10/2019 13:53

Pierwsze w tym sezonie derby dla Torunia. Inaczej wyobrażali sobie inaugurację sezonu fani w Bydgoszczy. Polski Cukier Toruń dzięki świetnej drugiej połowie wygrał z Enea Astorią 97:80.

Enea Astoria Bydgoszcz w pierwszym meczu na własnym parkiecie po powrocie do ekstraklasy podejmowała Polski Cukier Toruń. Derbowy pojedynek od początku były wyrównanym widowiskiem. Gospodarze osiągnęli przewagę w końcówce pierwszej kwarty i dzięki punktom Waltona, Frąckiewicza i Clyburna prowadzili nawet 22:14. Inauguracyjna odsłona zakończyła się jednak wynikiem 23:18.

Wymiana ciosów trwała również w drugiej części gry. Torunianie odrobili straty, a dzięki trafieniom Cela i Hornsby'ego na chwilę wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to gra kosz za kosz. Różnica punktów oscylowała w granicach jednego trafienia. W zespole prowadzonym przez Sebastiana Machowskiego ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął przede wszystkim Keith Hornsby. Po pierwszej połowie było 44:42 dla gospodarzy, a Amerykanin miał na swoim koncie 15 „oczek”. Torunianie trafili tylko jedną „trójkę” i mieli 50% skuteczności w rzutach osobistych.  Lepiej natomiast  rzucali za „dwa” - zdobyli w ten sposób aż 32. punty, przy tylko 18. gospodarzy.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż oglądaliśmy wyrównane widowisko. Jednak tym razem torunianie byli skuteczniejsi. W połowie tej części gry trafienia Cela i Hornsby'ego dały gościom prowadzenie 59:53. Wejścia pod kosz w wykonaniu Twardych Pierników skutecznie penetrowały defensywę bydgoszczan. Stąd po trzech kwartach wynik 65:58 dla Polskiego Cukru.

Gospodarze nie zamierzali oddawać tego meczu bez walki. Po punktach Clyburna zmniejszyli stratę do pięciu "oczek". Szybko jednak odpowiedzieli torunianie. Genialny tego dnia Keith Hornsby "szalał" na obwodzie, punkty dołożyli Perka oraz Aminu i trener Gronek nie miał innego wyjścia niż poproszenie o przerwę. Nie pomogło to odwrócić losów spotkania. Schenk, Wright, Hornsby i reszta koszykarzy Twardych Pierników nie dopuściła do nerwowej końcówki. Torunianie wygrali 97:80 głównie dzięki dobrej skuteczności w drugiej połowie i fenomenalnej grze Keitha Hornsby'ego - zdobywcy 33 punktów!

Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 80:97 (23:18, 21:24, 14:23, 22:32)