Decyzje kadrowe po alkoholowej imprezie w komisariacie w Toruniu!

Sprawy kryminalne, Decyzje kadrowe alkoholowej imprezie komisariacie Toruniu! - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 23/07/2019 08:48

W zeszłym tygodniu w toruńskim komisariacie doszło do alkoholowej imprezy. Jeden z policjantów miał zostać ranny. O sprawie od razu zrobiło się głośno w całej Polsce. Komendant Miejski Policji w Toruniu podjął już pierwsze decyzje kadrowe.

Przypomnijmy, że wczoraj (22 lipca) wyszło na jaw, że w minionym tygodniu po obchodach "Święta Policji garnizonu toruńskiego" w siedzibie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście odbyła się alkoholowa impreza. Podczas zabawy doszło do niebezpiecznej sytuacji - jeden z policjantów został ranny. Jak dowiedziała się "Polska Agencja Prasowa", funkcjonariusz miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi już Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Monika Chlebicz, rzecznik KWP w Bydgoszczy potwierdza, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do "nieformalnego” spotkania w Komisariacie Toruń-Śródmieście. – To się jeszcze nie dokonało formalnie, ale odwołana zostanie komendant tego komisariatu Dorota R. Z naszych informacji wynika także, że rzeczywiście ranny został jeden z funkcjonariuszy i weryfikujemy obecnie w jakich okolicznościach doznał on obrażeń – mówiła dla "PAP" podinsp. Chlebicz.

Wspominana Dorota R. miała uczestniczyć w alkoholowej imprezie. Z nieoficjalnych informacji "PAP" wynika, że rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu

Jeszcze wczoraj (22 lipca) Komendant Miejski Policji w Toruniu podjął decyzje kadrowe - zastępcy naczelnika sztabu KMP w Toruniu powierzył obowiązki w pionie prewencji KP Toruń-Podgórz, zaś naczelnik sztabu z KMP, który miał zostać ranny, przebywa na L4. – Aczkolwiek do czasu zakończenia czynności wyjaśniających obaj policjanci nie będą kierować Sztabem KMP w Toruniu – informuje "Oto Toruń" Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Szef toruńskich policjantów postanowił także, że do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu będzie wykonywać obowiązki w wydziale dw. z przestępczością gospodarczą KMP w Toruniu.

Zgłoszenie o uszkodzeniu ciała policjanta na terenie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście potwierdza także toruńska prokuratura. Sprawa nie będzie jednak prowadzona przez toruńskich śledczych, współpracują oni bowiem na co dzień z tymi policjantami. Dokumenty trafiły do prokuratora regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia tego postępowania.

O sprawie zrobiło się głośno nie tylko w Toruniu, ale także w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że na doniesienia z naszego miasta natychmiast zareagowała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. – Poleciłam Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w KWP w Bydgoszczy. Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników – napisała na "Twitterze" minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

alkohol, impreza, toruń, decyzje kadrowe, policja - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-23 10:19:23

    Integracja w miejscu pracy jest dozwolona, nawet w policji , więc mają prawo jak każdy obywatel, tylko trzeba umieć pić i kiedy skończyć, i Po co te zamieszanie wielka afera?, dziennikarze szukają sensacji, przez wasze artykuły ktoś straci pracę lub psujecie reputację.

  • gość 2019-07-23 11:56:15

    Brawo i jeszcze raz brawo dla Pani Komendant. Zakończyła się kariera, knucia i prywatne gierki.\nAle się cieszę!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-23 13:14:22

    Lepiej taxowkarzy gonić na chorzycy bo zle parkuja nieoznakowanym bmw z videorejestratorem i malym polcjantem udajacego malego rycerza zamiast na s10 zrobic porzadek z predkoscia wyprzedzanuem
    Takie rzady w toruniu...
    Na co ida podatki niech społeczeństwo wie i co robi bmw jakie wazne zadania wypelnia szefostwa kmp

  • Torunianinn - niezalogowany 2019-07-23 16:54:02

    Integracja dozwolona? To musiał napisać jakiś matoł.

  • gość 2019-07-23 19:51:14

    Zostając Komendantem Dorota R. stwierdziła, że teraz będzie nowa kadra kierownicza i nowa jakość. No i mamy nową jakość. Z takim hukiem już dawno nikt z tej firmy nie odszedł. Wstyd na całą Polskę.

  • gość 2019-07-23 19:51:30

    Zostając Komendantem Dorota R. stwierdziła, że teraz będzie nowa kadra kierownicza i nowa jakość. No i mamy nową jakość. Z takim hukiem już dawno nikt z tej firmy nie odszedł. Wstyd na całą Polskę.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-23 20:16:42

    Do torunianin- ociemniały matoł to ty!

  • gość 2019-07-23 20:57:20

    Treść komentarza...

  • gość 2019-07-23 20:58:36

    https://www.youtube.com/watch?v=cy7bfUJXiD4

  • gość 2019-07-26 14:00:29

    integracja może i tak, ale do integracji nie trzeba się schlać

  • Nicola - niezalogowany 2019-08-03 02:08:48

    Chyba najwyższa pora uświadomić polską policję, że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Zapewne imprezę sponsorowali podatnicy, uczestnicy zapewne dojechali na miejsce radiowozami nie prywatnymi autami... wierzyć mi się nie, ze mogło być inaczej. :)
    Nagrody przyznawane im na lewo i prawo za nic to kpina jakich mało. Dlaczego państwo nie obsypuje nagrodami innych instytucji, które są na utrzymaniu podatników? Przykładowo w domach dziecka..hospicjach...domu seniora? Dlaczego ludzie którzy robią coś
    Dobrego dla świata często bezinteresownie nie są nagradzani ? Wychowawcy,opiekunowie? Czy nie warto ulokować tych środków tam, gdzie one rzeczywiście, by się przydały lub gdzie są potrzebne ?
    Gdzie mógłby by pomóc wielu osoba, uratować mnóstwo żyć? Nie! Lepiej dać „nagrodę „jakiemuś Psu, który nie zasługuje Nawet na pochwale. Nagradzać to trzeba mieć za co !
    Moim zdaniem w naszym kraju takie sytuacje maja miejsce niemal kaZdego dnia.. codziennie nadużywają swoich przywilejów gdzie tylko mogą. I nie dziwie im
    Się, ze korzystają na każdym kroku skoro nasz śmieszny rząd pozwala im na to. Mało tego politycy pławią się w luxusie, nagrody ( pamietajmy, ze te”nagrody” sięgają ogromnych kwot!) dostają non stop, a i takie biesiady to u nich normalność. Rzygać mi się chce ,gdy widzę te ich ulane brzuchy i tluste gardziele!
    Ojjjjjj obudź się moja Polsko czym prędzej!
    Te stare zgredy,które decydują o losach naszego kraju nie zadbają o nasza przyszłość , to jest jasne.
    Młodzi musza się obudzić i zmobilizować do działania,bo to oni przejmą pałeczkę. A tych wszystkich,którzy udają, ze chcą dobrze dla naszego kraju powinno się likwidować wraz ze zmiana ustroju oraz z rodzinami . Tylko wtedy mozna liczyć na prawdziwa zmianę , której potrzeba nam już od tylu lat... tak naprawdę od wojny to
    Wszystko idzie w złą stronę... Polska elita, cała inteligencja, ludzie którzy walczyli ze wszystkich sił o Polskę zostali zlikwidowani z rąk krewnych tych, którzy posiadają obecnie najwyższe stanowiska w naszym kraju! To się działo legalnie przez lata po wojnie ! Zostali tylko Ci , którzy szkodzą Polsce.
    Teraz jest im łatwiej nami sterować. Pomordowano Żołnierzy wyklętych, generałów, oficerów, wykształconych ludzi i tych, którzy wiedzieli za wiele. Potomków tych morderców widzimy teraz W każdych wiadomościach w telewizji ....
    Chce wrócić bardzo do swojego kraju, w którym już od 23 roku życia nie przebywam właśnie z powodu systemu, który nie pozwala przeciętnemu Polakowi wyżyć w swoim kraju. Czy to po studiach czy po gimnazjum... serce mi pęka i pękać będzie, bo nie wrócę do Polski dopóki czegoś my jako młode pokolenie nie zmienimy i nie zbuntujemy się.

  • Nicola - niezalogowany 2019-08-03 02:09:21

    Chyba najwyższa pora uświadomić polską policję, że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Zapewne imprezę sponsorowali podatnicy, uczestnicy zapewne dojechali na miejsce radiowozami nie prywatnymi autami... wierzyć mi się nie, ze mogło być inaczej. :)
    Nagrody przyznawane im na lewo i prawo za nic to kpina jakich mało. Dlaczego państwo nie obsypuje nagrodami innych instytucji, które są na utrzymaniu podatników? Przykładowo w domach dziecka..hospicjach...domu seniora? Dlaczego ludzie którzy robią coś
    Dobrego dla świata często bezinteresownie nie są nagradzani ? Wychowawcy,opiekunowie? Czy nie warto ulokować tych środków tam, gdzie one rzeczywiście, by się przydały lub gdzie są potrzebne ?
    Gdzie mógłby by pomóc wielu osoba, uratować mnóstwo żyć? Nie! Lepiej dać „nagrodę „jakiemuś Psu, który nie zasługuje Nawet na pochwale. Nagradzać to trzeba mieć za co !
    Moim zdaniem w naszym kraju takie sytuacje maja miejsce niemal kaZdego dnia.. codziennie nadużywają swoich przywilejów gdzie tylko mogą. I nie dziwie im
    Się, ze korzystają na każdym kroku skoro nasz śmieszny rząd pozwala im na to. Mało tego politycy pławią się w luxusie, nagrody ( pamietajmy, ze te”nagrody” sięgają ogromnych kwot!) dostają non stop, a i takie biesiady to u nich normalność. Rzygać mi się chce ,gdy widzę te ich ulane brzuchy i tluste gardziele!
    Ojjjjjj obudź się moja Polsko czym prędzej!
    Te stare zgredy,które decydują o losach naszego kraju nie zadbają o nasza przyszłość , to jest jasne.
    Młodzi musza się obudzić i zmobilizować do działania,bo to oni przejmą pałeczkę. A tych wszystkich,którzy udają, ze chcą dobrze dla naszego kraju powinno się likwidować wraz ze zmiana ustroju oraz z rodzinami . Tylko wtedy mozna liczyć na prawdziwa zmianę , której potrzeba nam już od tylu lat... tak naprawdę od wojny to
    Wszystko idzie w złą stronę... Polska elita, cała inteligencja, ludzie którzy walczyli ze wszystkich sił o Polskę zostali zlikwidowani z rąk krewnych tych, którzy posiadają obecnie najwyższe stanowiska w naszym kraju! To się działo legalnie przez lata po wojnie ! Zostali tylko Ci , którzy szkodzą Polsce.
    Teraz jest im łatwiej nami sterować. Pomordowano Żołnierzy wyklętych, generałów, oficerów, wykształconych ludzi i tych, którzy wiedzieli za wiele. Potomków tych morderców widzimy teraz W każdych wiadomościach w telewizji ....
    Chce wrócić bardzo do swojego kraju, w którym już od 23 roku życia nie przebywam właśnie z powodu systemu, który nie pozwala przeciętnemu Polakowi wyżyć w swoim kraju. Czy to po studiach czy po gimnazjum... serce mi pęka i pękać będzie, bo nie wrócę do Polski dopóki czegoś my jako młode pokolenie nie zmienimy i nie zbuntujemy się.