Czy warto sprzedać auto do skupu samochodów używanych?

Dawid Nowak - blog 21/05/2018 12:30

Sposobów na pozbycie się naszego starego, często niesprawnego już samochodu, jest wiele, a każdy z nich znajduje swoich zwolenników. Jedni usiłują sprzedać samochód osobie prywatnej tuszując wszystkie jego mankamenty, inni próbują autokomisów i portali aukcyjnych, a w najgorszych przypadkach decydują się nawet na złomowanie samochodu. W przypadku wraku zezłomowanie wydaje się być jedynym rozwiązaniem, ponieważ możemy uzyskać częściowy zwrot pieniędzy oddając auto do kasacji, a także zwrot z ubezpieczalni. Tylko czy aby na pewno auto złom jest najlepszym rozwiązaniem?

Jak działają skupy samochodów używanych?

Skup samochodów używanych, w przeciwieństwie do stacji demontażu, odkupują Twój samochód na umowę kupna – sprzedaży. Dalej, w zależności od stany technicznego, mogą dokonać niezbędnych napraw i znaleźć kolejnego kupca, bądź sprzedać samochód na części. Co jednak najważniejsze – Ty nie musisz się już martwić tym, czy znajdzie się kupiec etc, ponieważ gotówkę za swój samochód otrzymujesz od ręki w dniu przekazania pojazdu firmie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy nie chcą jeszcze złomować pojazdu, a potrzebują szybkiej gotówki za swój wysłużony samochód.

Skup skupowi nierówny – czyli na co zwracać uwagę wybierając firmę

Rynek samochodów używanych w Polsce ma się obecnie świetnie – duże zapotrzebowanie, łatwa dostępność samochodów, możliwość sprowadzania z Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanie, spowodowały, że niestety nie wszystkie firmy działają do końca legalnie. W celu uzyskania jak najlepszych korzyści, wielokrotnie stosują nielegalne metody nabywania i zbywania pojazdów. Zanim oddasz swój samochód do skupu, upewnij się, że firma naprawdę istnieje, posiada formę prawną, czy widnieje w KRS. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz zacząć negocjować warunki, takie jak cena, czy bezpłatny odbiór samochodu z Twojej posesji, co w większości dobrych skupów samochodowych jest już standardem. Powodzenia!

Czy warto sprzedać auto do skupu samochodów używanych? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama