13°C bezchmurnie

Czy Toruń potrzebuje kolejnego centrum handlowego? TAK czy NIE?

Opinie, Toruń potrzebuje kolejnego centrum handlowego - zdjęcie, fotografia

Wczoraj na naszym portalu poinformowaliśmy, że w Toruniu powstanie kolejne centrum handlowe. Czy jest nam potrzebne? O tym dyskutujemy dziś w naszej redakcji.

JESTEM NA TAK:

Oczywiście, że tak. Kolejne centrum handlowe to szereg możliwości dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Żyjemy w dobie kapitalizmu, dlatego takie punkty są niezwykle ważne. Nowy właściciel będzie musiał płacić podatki, a sklepy w nim zatrudnią kolejne osoby, więc będą miejsca pracy. A jakiś czytelnik napisał, że to dla niego plus, bo będzie brał udział w budowie!

Ponadto pamiętajmy, że tereny przy Szosie Bydgoskiej są jeszcze niezagospodarowane. To miejsce na obrzeżach miasta, które jest idealne na kolejne centrum handlowe czy outlet. Nie rozumiem, komu to może przeszkadzać? Moim zdaniem wszystkie plusy przysłaniają minusy.

Ponadto pamiętajmy, że będzie to outlet, dlatego ceny mają być znacznie niższe! W outlecie kupimy markowe ubrania po niższych cenach. Właścicielu, zaczynaj budowę. Już nie mogę się doczekać!

JESTEM NA NIE:

Zgadzam się, że to nie jest zagospodarowane miejsce i warto, żeby coś tam powstało. Ale po co nam kolejne centrum handlowe? Można stworzyć tam tysiące innych rzeczy. Jedna z czytelniczek zaproponowała Park dla rodzin z placem zabaw. Jestem za!

Ponadto będzie to zapewne kolejny właściciel... obcokrajowiec. Już widzę te potężne podatki, które zostaną na niego nałożone. No i oczywiście te mizerne pensje, które będą zarabiać studenci...

Szkoda, że budowa rusza już w tym miesiącu. Myślę, że warto czasami zapytać się mieszkańców, jak zagospodarować dany teren. Jestem przekonany, że pojawiłyby się bardzo fajne koncepcje i... zdecydowanie lepsze niż centrum handlowe.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Czy Toruń potrzebuje kolejnego centrum handlowego? TAK czy NIE? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl