9°C lekkie zachmurzenie

Czy longboardy i cruisery wyprą tradycyjne deskorolki?

Relaks, longboardy cruisery wyprą tradycyjne deskorolki - zdjęcie, fotografia

Jazda na deskorolce to dyscyplina, która stale się rozwija. Podobnie jest ze sprzętem.

Czym jednak różnią się od tradycyjnych desek longboardy i cruisery? Są przecież tylko jednymi z wielu odmian deskorolek. Jakkolwiek różnice są i to spore. Wystarczy powiedzieć, że potrzeba niemałej wiedzy i doświadczenia, by w pełni wykorzystywać ich możliwości.

Deski typu longboard różnią się od innych przede wszystkim rozmiarami. Są one wyjątkowo długie. To zapewnia większą stabilność, dzięki której są perfekcyjne do długich zjazdów. Z racji swych rozmiarów nie nadają się jednak do podróży po obszarach zabudowanych. Można powiedzieć, że longboardy przypominają deski do snowboardu i w pewnym sensie mają podobne przeznaczenie. W zależności od typu longboardu można na nich wykonywać slidy, slalom czy uprawiać downhill.

Cruisery natomiast stworzone są do jazdy miejskiej i właśnie w ten sposób wykorzystywane są najczęściej. Ich rozmiary są podobne do rozmiarów klasycznej deski, jednak kształtem odwołują się do starych modeli z lat 70-tych. Zalety cruiserów to duża zwrotność oraz duże kółka. Użytkownik może z łatwością manewrować deską w czasie jazdy, a duży rozmiar kół sprawia, że ani chodnik, ani nierówne powierzchnie nie stanowią dla niej problemu. Będą idealnym wyborem, gdy potrzeba sprzętu do codziennych przejażdżek.

Obie te odmiany desek stają się coraz popularniejsze na całym świecie, także w Polsce. Rękę na pulsie trzymają oczywiście duże sklepy sportowe, jak np. Decathlon Toruń. Takie sklepy są także pomocne w inny sposób. Osoby nieznające się na danym sporcie, zawsze mogą liczyć na podpowiedź eksperta w danej dziedzinie.

Przy zakupie deski warto pomyśleć także o kasku i ochraniaczach (szczególnie osoby zaczynające swoją przygodę z tym sportem powinny zwrócić na to dużą uwagę). Pomogą one uniknąć groźnych urazów i z pewnością sprawią, że nauka będzie przyjemniejsza.

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Czy longboardy i cruisery wyprą tradycyjne deskorolki? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się